Przywitają nas na rogatkach

Obecnie jest w naszym mieście jeden – przy ul. Warszawskiej, niedaleko Urzędu Gminy Sochaczew. Niebawem pojawią się trzy kolejne i wszystkie będą podświetlone. Ratusz chce zakupić i zlecić montaż tak zwanych witaczy, które staną przy głównych drogach wjazdowych do miasta.

Tablice powitalne pojawią się przy ul. 15 Sierpnia (wjazd od strony Skierniewic), w rejonie ronda im. Braci Garczyńskich (wjazd od strony Żyrardowa) oraz przy ul. Chopina (wjazd od strony Żelazowej Woli). Każdy z nowych witaczy będzie miał wymiary 400×120 cm. Konstrukcje zostaną wyposażone w wewnętrzne instalacje podświetlające klawiaturę fortepianu, herb oraz nazwę miasta lampami LED zasilanymi przyłączami energetycznymi z oświetlenia ulicznego. Również witacz stojący przy ul. Warszawskiej zostanie zmodernizowany tak, aby był dobrze widoczny po zmroku.

Nowe tablice będą wyglądały tak jak istniejącą już przy rondzie w Wójtówce, czyli zgodnie ze wzorem określonym w Systemie Informacji Miejskiej wprowadzonym w Sochaczewie w latach 2017-2018. Jego elementy zaprojektowane zostały w tonacji biało-czarnej z charakterystycznym elementem tła, motywem klawiszy fortepianu, stanowiącym nawiązanie do dziedzictwa Fryderyka Chopina i miejsca narodzin kompozytora w Żelazowej Woli.

Koncepcję wizualną elementów Systemu Informacji Miejskiej opracowała firma „Linia” z Wrocławia. W jej ramach w Sochaczewie pojawiły się m.in. jednolicie oznaczone tablice z nazwami ulic (193 w 2017 roku i 254 tablice w 2018 roku), czy ponad dwadzieścia większych tablic informacyjnych zlokalizowanych przy przystankach autobusowych komunikacji miejskiej.

Wiaty przystankowe, w dużej części wymienione w ramach projektu Sochaczewski Eko-Bus, również posiadają ten sam motyw. Obecnie w Sochaczewie zlokalizowanych jest w sumie 26 wiat ze znakami klawiszy fortepianu.

Niebawem dwie z nich zostaną wymienione, bowiem uległy zniszczeniu, głównie przez „zahaczające” o nie samochody ciężarowe. Miasto uzyskało odszkodowanie za uszkodzone mienie. W połowie czerwca nowa wiata, zakupiona za kwotę 15,3 tys. zł, pojawi się na przystanku Energop, a druga najprawdopodobniej pod koniec wakacji zostanie zamontowana przy ul. 15 Sierpnia, naprzeciwko zakładów w Boryszewie.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz