Pożegnanie absolwentów w „Ogrodniku”

Reklamy

Słoneczne popołudnie i piękne otoczenie szkolnego patio były scenerią tegorocznego zakończenia roku szkolnego maturzystów „Ogrodnika”, które odbyło się 29 kwietnia.

Dyrektor Marek Wernicki w swoim przemówieniu do absolwentów wspomniał, że najpiękniejszy czas nauki w szkole średniej został zakłócony na wiele miesięcy przez pandemię. Jednak tegoroczni absolwenci nie potraktowali nauki zdalnej ulgowo, mając świadomość, że egzaminy zewnętrzne takiej taryfy nie przewidują. Świadczą o tym dobre wyniki egzaminów zawodowych w sesji zimowej 2022 r.

W dalszej części przemówienia dyrektor pogratulował wszystkim ukończenia szkoły i sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych jakie odnieśli w czasie nauki w ZS RCKU. Podziękował absolwentom, że w ten sposób zapisali kolejną piękną kartę w historii  szkoły i niewątpliwie przyczynili się do podniesienia jej prestiżu. Na koniec życzył powodzenia na maturze, a potem dobrego, udanego dorosłego życia.

W tym roku mury szkoły opuściło około 130 maturzystów z dwóch klas liceum i trzech technikum, w tym po raz pierwszy technicy eksploatacji portów i terminali.

Absolwenci podziękowali dyrekcji, wszystkim nauczycielom, a w szczególności swoim wychowawcom, a także pracownikom administracji i obsługi za codzienny trud edukacyjny, wychowawczy i organizacyjny. We wzruszających słowach przywołali postać śp. Elżbiety Kropiak.

Po wręczeniu nagród za najlepsze wyniki w nauce i osiągniecia sportowe oraz za wkład w pracę na rzecz społeczności szkolnej, przyszedł czas na pożegnalny występ Oliwii Adamczyk i Marty Błaszczyk, które wiele razy swoim śpiewem uświetniały szkolne uroczystości. Potem był już czas na pamiątkowe zdjęcia, ostatnie rozmowy i pożegnalne uściski.

Życzymy połamania piór na maturze!

ZS RCKU

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz