Podzielili się wiedzą na temat autyzmu

Reklamy

Pod patronatem honorowym starosty Jolanty Gonta odbyła się w Starostwie Powiatowym 29 kwietnia br. pierwsza w historii Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sochaczewie konferencja pod hasłem „Wyzwania spektrum autyzmu”. Spotkanie poświęcone problematyce autyzmu zgromadziło blisko 100 osób. Skierowane było do pracowników oświatowych oraz rodziców i opiekunów dzieci, u których zdiagnozowano autyzm czy zespół Aspergera, ale także dzieci niezdiagnozowanych, których zachowania i reakcje na świat budzą niepokój najbliższych.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sochaczewie w związku z Dniem Świadomości Autyzmu, przypadającym 2 kwietnia, podjęła w kwietniu szereg działań przybliżających tę problematykę mieszkańcom. Ich zwieńczeniem była konferencja „Wyzwania spektrum autyzmu”.  – Z możliwości spotkania z nami w poradni skorzystało bardzo wiele osób, byli to przede wszystkim rodzice zaniepokojeni rozwojem swoich dzieci. Ich liczba, jak i liczba osób na konferencji, dowodzi niezbicie, jak bardzo potrzebna jest rozmowa i dzielenie się wiedzą na temat autyzmu – mówiła po konferencji Aleksandra Siekiera, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sochaczewie. Jednocześnie dyrektor zapowiedziała, że w planach są kolejne konferencje poświęcone już konkretnym zagadnieniom związanym ze spektrum autyzmu.

Prelegenci: pedagog specjalny z PPP Magdalena Królikowska, psycholog z PPP Monika Królikowska, psycholog Ludmiła Urbaniak z PPP, psycholog Katarzyna Wiśniewska z PPP, terapeuta integracji sensorycznej Sylwia Szymańska, pedagog specjalny z PPP Katarzyna Waracka, pedagog specjalny z MP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi Monika Lankiewicz, Biblioteka Pedagogiczna Elżbieta Szczypińska, oligofrenopedagog  Adrianna Dragon-Płowik, psycholog z ZSS w Erminowie Sylwia Kowalczyk, neurologopeda z Aakuku Centrum terapii Karolina Kalota-Wilczyńska, kino Odeon w Sochaczewie – Jakub Milewski poruszyli szereg zagadnień związanych ze spektrum autyzmu u dzieci, pogłębiali temat tych zaburzeń, a przy tym radzili, jak postępować, by takim dzieciom pomóc.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz