OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEJ KIERUJĄCEJ

fot. policja
Mieszkanka powiatu gostynińskiego przyjechała samochodem do sklepu mając 3 promile alkoholu w organizmie. Na niebezpieczne manewry na drodze zareagowało małżeństwo z gminy Iłów. Podejrzana usłyszała już zarzut. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do Iłowa, gdzie doszło do obywatelskiego ujęcia kobiety, która w stanie nietrzeźwości kierowała pojazdem osobowym.

Mundurowi ustalili, że małżeństwo z gminy Iłów zwróciło uwagę na volkswagena passata jadącego przed nimi. Osoba siedząca za kierownicą miała problem z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie. Auto zatrzymało się przy jednym ze sklepów w Iłowie.

Z volkswagena wysiadła kobieta pod wyraźnym wpływem alkoholu. Weszła do sklepu, a po kilku minutach chciała wyjechać z parkingu. Małżeństwo z gminy Iłów uniemożliwiło jej dalszą jazdę i wezwało na miejsce patrol Policji.

Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 56-letniej mieszkanki powiatu gostynińskiego. Urządzenie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy mieszkańcom gminy Iłów za pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwej kierującej.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz