Nowy żłobek coraz bliżej

Przedszkole nr 6 przejdzie poważny remont. Ratusz ogłosił przetarg na koncepcję oraz projekt przebudowy chodakowskiej placówki. Choć utworzenie w niej filii żłobka jest głównym celem, zakres planowanych prac znacząco wykracza poza te zamierzenia.

W przyszłym roku przedszkole nr 6 czeka kilka ważnych zmian. Po pierwsze pobliska Szkoła Podstawowa nr 7 zabiera do siebie najmłodsze klasy i od września pomieszczenia dotychczas zajmowane przez oddziały szkolne pozostaną puste. Po drugie, burmistrz zapowiedział, że w gmachu przy ulicy Chodakowskiej chce utworzyć filię żłobka dla 24 dzieci, a to wiąże się z koniecznością dostosowania budynku do zupełnie nowych funkcji.

– Tak naprawdę przedszkole przejdzie generalny remont, bo zadania, jakie ma wypełniać, wiążą się z przebudową kuchni, wykonaniem nowych łazienek i szatni. Obecnie w budynku znajduje się osiem oddziałów przedszkolnych, ale liczymy, że projektantom uda się wskazać miejsce dla dziewiątego. Planowana przez nas inwestycja obejmie też remont stropu w piwnicy nad pomieszczeniem byłej wózkowni, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, montaż systemu oddymiania całego budynku, instalacji ewakuacyjnej, częściową przebudowę sieci elektrycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Po tych zabiegach obiekt będzie dostosowany do aktualnych przepisów budowlanych, w tym przeciwpożarowych i sanitarno-epidemiologicznych – mówi Piotr Osiecki.

Burmistrz zaznacza, że projektanci będą musieli przewidzieć dostosowanie kuchni do obsługi oddziału żłobkowego, 8-9 grup przedszkolnych oraz zmianę paliwa stosowanego w istniejącej kotłowni.

– Wstępnie przyjęliśmy, że żłobek znajdzie się na parterze, a ewentualny dziewiąty oddział przedszkola, dla 25 dzieci, na pierwszym piętrze. Kotłownia podgrzewająca wodę przejdzie na ekologiczne paliwo i to autorzy koncepcji wskażą, które będzie najlepsze. Chcemy też uzyskać 3-4 pomieszczenia o powierzchni 15-25 m2, przeznaczone na bibliotekę przedszkolną czy gabinet do rewalidacji – mówi Piotr Osiecki.

Architekci będą mieli do dyspozycji kilka ciekawych pomieszczeń np. około dwustu metrów piwnic wyposażonych w centralne ogrzewanie, w większości doświetlonych światłem naturalnym, ale też pomieszczenia po najmłodszych klasach „siódemki”. Jeśli teraz uda się wyłonić wykonawcę dokumentacji, koncepcję architektoniczno-przestrzenną poznamy przed wakacjami, natomiast gotowy projekt, wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, kosztorysami i pozwoleniem na budowę, najpóźniej do 30 listopada.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz