Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

fot.archiwum
Reklamy
Wczoraj policjanci z sochaczewskiej drogówki przeprowadzili działania NURD. Parkowanie pojazdów na ścieżkach rowerowych, wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach to najczęstsze wykroczenia z którymi spotkali się mundurowi.

Głównym powodem dla którego prowadzimy działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” jest troska o bezpieczeństwo pieszych i kierowców jednośladów czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Nadzorem zostały objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Wczorajsze działania wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze interweniowali wobec osób, które m.in. wyprzedzały w rejonie przejścia dla pieszych lub nieustąpiły pierwszeństwa pieszemu, który przechodził przez przejście, parkowały pojazdy na ścieżce rowerowej, przejeżdżały rowerem przez przejście dla pieszych, przechodziły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a także kierowały bez uprawnień.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze!

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz