Lekcja z mistrzem olimpijskim

Niesamowite wrażenia wśród uczestników przyniosły zajęcia lekkoatletyczne odbywające się w słoneczny wtorek (10.05) na młodzieszyńskiej bieżni. Poprowadził je Robert  Korzeniowski, słynny chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym. Głównym celem akcji była promocja dyscypliny sportowej, jaką jest chód.

Przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie dzięki inicjatywie Zenona Grąbczewskiego, sekretarza Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego i Moniki Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn doszło do niecodziennego wydarzenia. Ze sportową wizytą przybył tu najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego. Na specjalnie zorganizowanej lekcji w-f gość specjalny poprowadził naukę chodu wśród dzieci ze szkół podstawowych z Młodzieszyna, Janowa i Kamiona.

– Bardzo chciałabym trenować tę dyscyplinę i wystartować w prawdziwych zawodach – mówiła Magda, jedna z uczestniczek zajęć. – Myślałem, że to takie proste, a okazało się, że muszę się jeszcze dużo nauczyć, by chodzić jak zawodnicy – wtórował jej szkolny kolega Kamil.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prelekcji na temat polskiego olimpizmu, podczas której dzieci zadawały mistrzowi pytania, albo odpowiadały na te zadane przez swojego mentora. Zaraz potem przyszedł czas na praktykę. Grupa dzieci po rozgrzewce poprowadzonej przez Roberta Korzeniowskiego z ochotą uczyła się stawiać kolejne kroki w sportowym chodzie. Nie bez powodu, bowiem już za kilkanaście dni mają odbyć się tu pierwsze zawody w tej dyscyplinie, a i sam mistrz obiecał swoją obecność. Motywacja nie była już zatem potrzebna.

Wielu z uczniów już zgłosiło chęć stawienia się na starcie, zdając sobie jednak sprawę, że do tego czasu muszą jeszcze mocno potrenować. Poza wójt Moniką Pietrzyk, treningowi przypatrywali się i kibicowali najmłodszym także m.in.: Sławomir Makowski – przewodniczący Rady Gminy Młodzieszyn, Anna Sobieraj – sekretarz Gminy Młodzieszyn, Marcin Odolczyk – dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym, dyrektorzy i nauczyciele zaproszonych szkół, a także liczna grupa uczniów Szkoły Podstawowej Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie na czele z dyrektor Małgorzatą Malczewską oraz mieszkańcy gminy. Takich akcji, mających na celu propagowanie sportu i zdrowego stylu życia nigdy za wiele.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz