Koleje otwierają halę naprawczą

Dziś na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Kolei Mazowieckich w Sochaczewie odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej hali utrzymaniowo-naprawczej. Wartość inwestycji to 22 mln zł.

Budowa bazy serwisowej dla pojazdów FLIRT ER 160 przebiegła w bardzo szybkim tempie. W czerwcu 2020 roku spółka Koleje Mazowieckie podpisała umowę z głównym inwestorem, firmą Stadler; w marcu 2021 roku uzyskano pozwolenie na budowę. Łączna powierzchnia obiektu to 2500 mkw. Halę wyposażono m.in. w dwa tory serwisowe, magazyn, warsztat, pomieszczenie techniczne, zaplecze biurowo-socjalne. Infrastruktura obiektu jest przystosowana do utrzymania pojazdów taboru kolejowego na poziomach od P1 do P3, a także bieżących napraw.

W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli m.in: przedstawiciele władz wszystkich szczebli samorządowych, prezesi oraz członkowie zarządów spółek Kolei Mazowieckich oraz firmy Stadler Polska. Miasto reprezentował burmistrz Piotr Osiecki.

– Każda inwestycja składa się z wielu etapów. Najbardziej widowiskowym elementem jest to symboliczne przecięcie wstęgi, doprowadzenie przedsięwzięcia do szczęśliwego zakończenia. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jest to poprzedzone żmudną, mało widowiskową, wieloletnią pracą. Gratuluję zakończenia inwestycji, w tych trudnych, niespotykanych od wielu lat uwarunkowaniach. Z punktu widzenia lokalnych władz samorządowych jest to dla nas ogromna satysfakcja, że Sochaczew staje się coraz silniejszym punktem na kolejowej mapie Polski. Serdecznie dziękuje w imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta – mówił burmistrz Piotr Osiecki.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz