Kolbianum zaprasza czytelników

NIEPOKALANÓW W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja, ojciec Ireneusz Klimczyk, dyrektor biblioteki i Instytutu Maryjno-Kolbiańskiego „Kolbianum”,   zaprosił mieszkańców gminy do odwiedzenia Biblioteki „Kolbianum”, jak też skorzystania z jej księgozbioru wszystkich zainteresowanych. I to nie tylko z tej okazji, ale przez cały rok. Księgozbiór można sprawdzić, nie wychodząc z domu… a klikając na link w sieci. Biblioteka jest w Centralnym Katalogu Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”. Do księgozbioru cały czas dodawane są nowe publikacje. Dane z księgozbioru pod linkiem https://katalog.fides.org.pl

Katalog zawiera informacje o zbiorach 31 bibliotek i trzech filii). Liczy niemal 700 tys. pozycji, w większości niepowtarzalnych, oraz obejmuje ponad 2 mln 375 tys. egzemplarzy (wg. stanu na 16 lutego br.). Sukcesywnie dołączane są do niego kolejne biblioteki.

W celu wyszukania publikacji należy wybrać ją z listy w prawym górnym rogu lub zalogować się. Po zalogowaniu dostępne są następujące funkcje – domyślne wyszukiwanie we własnej bibliotece, zamawianie książek, przedłużanie terminu wypożyczenia, sprawdzanie stanu konta i przeglądanie historii wypożyczeń, tworzenie list, zarządzanie swoimi ustawieniami, proponowanie zakupu nowych tytułów książek i inne opcje.

Federacja Bibliotek Kościelnych „Fides” powstała 23 września 1991 roku, a została oficjalnie erygowana przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 18 marca 1995 roku. Delegatem KEP ds. Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides” jest ks. bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski – biskup legnicki. Patronem Federacji jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

Oprac. BN

Fot. Radio Niepokalanów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz