Jubileuszowe, wielkie granie Dzikich Drużyn w Chodakowie

Ponad trzydzieści drużyn, ponad trzystu zawodników i zawodniczek w pięciu kategoriach, mnóstwo wrażeń, sportowych emocji, zaciętych pojedynków i fantastycznych goli – tak wyglądał XX. Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Stowarzyszenia Odnowy Sochaczewa „Zamek”. W sobotę, 28 maja, jubileuszowa edycja, okazała się – jak zawsze – prawdziwym piłkarskim świętem w Sochaczewie. Puchary najlepszym zespołom wręczał pomysłodawca turnieju Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

To była wyjątkowa sobota dla miłośników piłki nożnej w powiecie sochaczewskim. Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią COViD-19, jeden z największych amatorskich turniejów piłkarskich na Mazowszu powrócił na boiska w Chodakowie. I to w najlepszym wydaniu, bowiem nie zabrakło niczego, co jest charakterystyczne dla tego typu rozgrywek.

Nie przeszkodził deszcz, który przez kilkanaście minut padał nad miastem. Na boiskach MOSiR-u oraz Szkoły Podstawowej nr 7 rywalizowały drużyny osiedlowe, amatorskie, podwórkowe. Grano w pięciu kategoriach – Skrzat, Orlik, Juniorzy, Open Kobiet i Open Mężczyzn.

Ta ostatnia, już tradycyjnie była najliczniejsza, na starcie stanęło 18 ekip. Tutaj też, walka trwała najdłużej, a wspaniałymi akcjami obdzielić można byłoby niejedno „profesjonalne” piłkarskie spotkanie.

Pozostałe kategorie również przyniosły kibicom wiele wrażeń. Szczególną uwagę kibiców skupiło współzawodnictwo kobiet. Ciekawostką jest, że wśród zawodniczek drużyny „Kłujące Osy” na boisko wybiegły m.in. starosta sochaczewska Jolanta Gonta, dyrektor turnieju Anna Orlińska, dyrektor PUP w Sochaczewie Marlena Dębicka czy bramkarka Sylwia Seklecka z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie. Co prawda, ich zespół nie stanął na podium, ale trzeba przyznać, że Osy postawiły wysoko poprzeczkę innym drużynom. Wśród turniejowych graczy były też dzieci z Ukrainy.

– Cieszę się, że już po raz dwudziesty widzimy się podczas tego turnieju, który od początku swej historii spotykał się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób, które na co dzień nie trenują piłki nożnej. To właśnie z myślą o nich ten turniej powstał. Sądzę, że nie tylko dla mnie to wielka radość, że są z nami dzieci, młodzież, dorośli. Wśród nich tzw. panowie z „brzuszkiem”, których udaje nam się wyciągnąć na świeże powietrze i namówić, by wspólnie ze swoimi młodszymi kolegami bawili się na boisku. Jestem pod wrażeniem gry pań, które radziły sobie fantastycznie – mówił podczas zawodów poseł Maciej Małecki.

 – Dziękuję wszystkim uczestnikom, a także tym, którzy zaangażowali się w organizację XX. Turnieju Dzikich Drużyn, a przyznam, że pracy było wiele – dodaje minister.

Każdy z zawodników otrzymał okolicznościową koszulkę, na graczy czekał też posiłek z grilla, jogurty oraz słodki poczęstunek.

Partnerem strategicznym tegorocznych rozgrywek była Grupa LOTOS. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa „Zamek”, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Miasto Sochaczew, MOSiR, OZPN wraz z ekipą sędziów, SP nr 7 Sochaczew, Fight Club Dragon Sochaczew, Klub Wolontariuszy CUS Sochaczew.

Rywalizację podczas tegorocznych zmagań obserwowali m.in. Dariusz Dobrowolski – wiceburmistrz Sochaczewa, Jan Kraśniewski – wójt gminy Iłów, Anna Pawłowska – dyrektor MOSiR, Arkadiusz Karaś – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Agata Kalińska – naczelnik Wydziału Sportu w UM, Marcin Kasza – działacz piłkarski, radni miejscy: Selena Majcher, Sylwester Zdzieszyński, Piotr Pętlak, Sławomir Dorywalski, a także Łukasz Ziębiński – prezes Stowarzyszenia „Aktywni dla Powiatu”.

Dyrektorem tegorocznej edycji była Anna Orlińska, sędzią głównym zawodów – Zenon Grąbczewski, a całość z mikrofonem w ręku, jak zawsze poprowadził Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy starostwa.

Za pracę sędziów odpowiadał Łukasz Trawiński, zaś nagłośnienie zapewnił niezawodny Włodek Jerry Gierasik. Z kolei pomoc medyczną profesjonalnie zapewniali druhowie z OSP Budki Piaseckie oraz członkowie WOPR Sochaczew. Do zobaczenia za rok!

Klasyfikacja na podium 20. TDD:

 Kategoria „Skrzat”

1.Niepokonani FC (W.Białecki, M.Malesa, M.Kawka, D.Dziergiewicz, A.Kondriatiuk, J.Szymański, K.Czubak, K.Roguski, O.Krupa); 2.Zgrana Siódemka. Król strzelców: Wojciech Białecki  (Niepokonani FC) – 4 gole.

Kategoria „Orlik”

1.SP 7 (F.Adamski, J.Milewski, K.Dajer, J.Salamon, F.Heleniak, A.Koguc, O.Kmiecik), 2.Białe Orły, 3.Wesoła Ekipa, 4.Orły Grzybka. Król strzelców: Hubert Chrzanowski (Białe Orły) – 8 goli.

Kategoria „Junior” M

1.FC Spoceńce (K.Rosłoniak, E.Tyl, N.Krzemiński, M.Połeć, M.Opasiak, A.Kubik, K.Paszyk, A.Szypszak, I.Kowalski, B.Pisarek), 2.Afryka Kazika, 3.GOKSiR Młodzieszyn. Król strzelców: Nikolas Krzemiński (FC Speceńce) – 5 goli.

Kategoria OPEN K

1.Fenix Boczki Chełmońskie (K.Muras, K.Skwarna, M.Zakościelna, K.Wróbel, I.Pawlina, A.Łopata, J.Sikora, J.Kazimierczak), 2.Fajterki, 3.Fortuna Iłów, 4.Kłujące Osy.

Królowa strzelczyń: Alicja Łopata (Fenix Boczki Chełmońskie) – 6 goli.

 Kategoria OPEN M

1.Potężne Kaczory (M.Leszczyński, J.Stencel, K.Wiśniewski, K.Kowalski, K.Bartosiewicz, T.Trafalski, P.Kubisz, O.Stencel), 2.Chodaków I, 3.Wyhelikopterowani, 4.Laga na Damianka.

Król Strzelców: Eryk Tyl (Chodaków I) – 8 goli.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz