Dzień Dziecka „W krainie przygód” – na sportowo

W niedzielę 29 maja w parku przy szkole muzycznej jednym z elementów programu miejskiego Dnia Dziecka będzie Kraina Sportu przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Wydziałem Sportu i Organizacji Pozarządowych.

POZNAJ GRY PODWÓRKOWE

Przypomnimy najbardziej popularne gry podwórkowe. Dziś, w epoce gier komputerowych, laptopów i innych elektronicznych gadżetów wiele gier podwórkowych zostało zapomnianych. Przypomnimy niektóre z nich,  takie jak kapsle, gra w klasy czy guma, które jeszcze 20-30 lat temu były dla dzieci ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu na podwórku. Jeśli wasza pociecha nie wie, jak się gra w gumę, albo na czym polega gra w zbijaka, najwyższy czas, by ją zapoznać z ich zasadami. A jeśli sami zapomnieliście, pomożemy wam w tym na naszym stoisku.

FESTIWAL KREDY – rysowanie kredą na chodnikach.

Swoje dzieła będą mogły stworzyć i zaprezentować jurorom dzieci w wieku do 12 lat. Tematyka dowolna, więc mali artyści będą mogli puścić wodze fantazji. Pomocą będą mogli służyć rodzice, którzy mogą inspirować, podpowiadać i udzielać wskazówek. Pod koniec dnia wyłoniony zostanie zwycięzca.

TRENING KOMANDOSÓW

Forma zabawy dla najmłodszych na wykonanym wcześniej torze przeszkód, próba siły, odwagi, celności, sprytu, wiedzy itp. Zabawa dla dzieci do lat 12. Każdy z uczestników musi pokonać kilka przeszkód na trasie, wykonać różne zadania, rozwiązać kilka zagadek. Za ukończenie toru przeszkód każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom.

Dodatkowo MOSiR proponuje:

– Konkurs internetowy dla dzieci „Moje ulubione miejsce w Sochaczewie”. Konkurs trwa od 1.05 do 20.05, rozstrzygnięcie 27.05, wręczenie nagród 29.05.

– Konkurs plastyczno–literacki. Zachęcamy wszystkie dzieci z klas I-VI szkół podstawowych do udziału w konkursie z okazji Dnia Dziecka – “Moje ulubione miejsce w Sochaczewie”. Zadanie konkursowe to wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką z opisem ulubionego miejsca w mieście lub opisanie go w formie wypracowania. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

– Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach klasy I-III oraz klasy IV-VI szkół podstawowych.    Szczegóły w regulaminie

– W ramach miejskich obchodów Dnia Dziecka w dniu 29.05.2022 r. bilety wstępu do parku linowego przy ul. Chopina 101 będą o 20% tańsze od cen regularnych.

– Festyn wodny z okazji Dnia Dziecka 11.00-13.00 (dzieci oraz młodzież szkolna po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej wchodzą bezpłatnie) – pływalnia „Orka”

– W programie przewidujemy: łowienie pereł, wyścigi na desce windsurfingowej, najdłuższy ślizg, rzut do celu, grę w piłkę wodną oraz zabawę przy muzyce.

Pełny program wszystkich dostępnych atrakcji podczas Dnia Dziecka – W krainie przygód, znajdziecie tu: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/36204?title=Zapraszamy-na-Dzien-Dziecka-W-krainie-przygod-&sochaczew

MOSiR Sochaczew/ UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz