Dwie godziny darmowego parkowania dla krwiodawców

fot.pixabay
Reklamy
Jak już informowaliśmy, Piotr Osiecki zaproponuje radnym miasta, aby od lipca wszyscy posiadacze Sochaczewskiej Karty Mieszkańca mogli jeździć autobusami ZKM za darmo. Na tej samej sesji burmistrz wyjdzie z propozycją rozszerzenia katalogu ulg z jakich korzystają honorowi dawcy krwi, uczestnicy programu Sochaczew Honorowym Dawcom Krwi.

Od lat sochaczewski samorząd wspiera ideę krwiodawstwa – Klubowi Honorowych Dawców Krwi oddał bezpłatnie do dyspozycji lokal w kramnicach, udostępnia plac Kościuszki, gdzie regularnie parkuje ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Efekt? Tylko w ubiegłym roku od niemal tysiąca osób pobrano ponad 420 litrów krwi.

– Krwiodawcom należy się najwyższy szacunek za to, co robią. Nie ma słów, by im podziękować za dzielenie się najcenniejszym lekiem na świecie, ale można ich docenić kolejną ulgą – mówi burmistrz.

I przypomina, że za kilka tygodni Strefa Płatnego Parkowania zostanie rozszerzona, obejmie także ulice wokół placu Kościuszki.

– Nie chcę, by osoby czekające na swoją kolej przed ambulansem musiały płacić za postój w strefie, dlatego zaproponuję radzie, by od 1 lipca każdy uczestnik programu Sochaczew Honorowym Dawcom Krwi miał prawo do dwóch godzin bezpłatnego postoju w całej strefie. Nie tylko w dniu oddawania krwi, ale codziennie – wyjaśnia Piotr Osiecki.

Wczoraj na stronie Sochaczew.pl opublikowano projekt uchwały w tej sprawie. W zakładce „Konsultacje społeczne” czeka na Państwa opinie.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz