Dwaj mieszkańcy gminy Iłów zatrzymani z podejrzeniem handlu i posiadania narkotyków

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Iłów podejrzanych o handel i posiadanie narkotyków. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Iłów posiada w domu narkotyki. W ubiegły piątek doszło do realizacji sprawy.

Kryminalni weszli do domu 21-letniego mężczyzny i podczas przeszukania znaleźli kilka roślin konopi indyjskiej w fazie wzrostu, kilkanaście gramów gotowego suszu roślinnego, nasiona, puste torebki foliowe z zapięciem strunowym oraz opalone szklane fifki.
W trakcie dalszych czynności ustalono, że 21-latek kilkukrotnie udzielał narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jednym z miejsc, gdzie pozostawiał narkotyki była przydrożna kapliczka.

Dzień później został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskiej, kilkukrotnego udzielania marihuany w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, kryminalni zatrzymali 25-letniego mężczyznę, którego również podejrzewali o handel narkotykami i ich posiadanie. Podczas przeszukania jego domu policjanci znaleźli marihuanę, wagę elektroniczną, ponad 2,5 tys. złotych, a także pałkę teleskopową i kastet.

W prokuraturze usłyszał zarzut udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i posiadania narkotyków. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Handel narkotykami jest zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz