Dwa ekoprzetargi

fot.pixabay
Reklamy

Sochaczewski ratusz poszukuje firmy, która zajmie się bezpiecznym zdjęciem, transportem i utylizacją ponad 40 ton płyt eternitowych zawierających azbest. W innym przetargu chce wybrać firmę, która zadba o zieleń na cmentarzu wojennym w Trojanowie.

Sochaczewski samorząd od lat uczestniczy w ogólnopolskim programie usuwania i unieszkodliwiania azbestu. Rodziny, które na swych posesjach mają jeszcze budynki mieszkalne lub gospodarcze pokryte eternitem mogą się pozbyć tego odpadu za darmo. Tam gdzie właściciele domów prywatnych sami poradzili sobie ze zdjęciem eternitu, ratusz i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pokryją koszty zabrania płyt z podwórka, ich transportu i bezpiecznej utylizacji. Na posesjach, gdzie azbestowe płyty nadal leżą na dachach, ich usunięciem zajmie się specjalistyczna firma wybrana przez ratusz w przetargu. Potem płyty zabierze i unieszkodliwi. Na przeprowadzenie wszystkich prac będzie miała czas do 23 września. Ratusz szacuje, że w tym roku eternit trzeba będzie zdjąć z dachów siedmiu posesji (11,4 tony) oraz odebrać już zdjęte płyty z kolejnych siedemnastu posesji (30 ton).

W ostatnich dniach UM ogłosił także przetarg na utrzymanie porządku i pielęgnację zieleni na cmentarzu wojennym przy alei 600-lecia. Usługa ma być świadczona do 31 października i obejmie koszenie trawy rosnącej na mogiłach (co najmniej raz w miesiącu), grabienie trawy oraz zagospodarowaniu powstałych bioodpadów. Mogiły zajmują obszar niemal 3000 m2.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz