Dewajtis z chodnikiem i ścieżką rowerową

fot.archiwum
Już wiadomo kto zajmie się przebudową ulicą Dewajtis. 17 maja burmistrz zatwierdził wyniki przetargu, do którego przystąpiły dwie firmy: Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne “Trakt” z Kutna (2,95 mln zł) oraz pruszkowski Strabag, który za wybudowanie ulicy zażądał 2.032.900 zł, i to on podpisze z miastem stosowną umowę.

Plan zakłada ułożenie asfaltu na długości 365 metrów (dwa pasy po trzy metry każdy), budowę chodnika z kostki brukowej (1,5 m), ścieżki rowerowej (2 m), jednostronnego utwardzonego pobocza (0,75 m), zatok postojowych oraz rowów gromadzących nadmiar wody umocnionych betonowymi płytami ażurowymi. Koszty inwestycji w ponad 60 procentach pokryje dotacja pozyskana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (1,33 mln zł). Na przeprowadzenie prac Strabag będzie miał czas do końca 2022 roku.

Przypomnijmy, że Dewajtis docelowo ma stanowić jedną z dróg dojazdowych do nowego mostu na Bzurze i wraz z ulicą Spacerową kierować samochody jadące z centrum miasta w kierunku rozrastających się osiedli domów jednorodzinnych w miejscowościach Altanka, Helenka, Adamowa Góra.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz