65-latek podejrzany o wieloletnie znęcanie się nad żoną

fot.policja
Policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca gminy Młodzieszyn podejrzanego o wieloletnie znęcanie się nad żoną. Mężczyzna w trakcie zatrzymania odepchnął policjanta i złapał za metalowy pręt. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci poinformowali go o zatrzymaniu, a wtedy nietrzeźwy mężczyzna odepchnął policjanta i złapał za metalowy pręt. Mieszkaniec gminy Młodzieszyn został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 1,5 promila. Dodatkowo ustalono, że agresywny mężczyzna od wielu lat stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzuty. Będzie odpowiadał za znęcanie się nad członkiem najbliższej rodziny, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i stosowanie groźby w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej w postaci zatrzymania.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, zobowiązania do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu, a także nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.

Podejrzanemu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz