33 – letni mieszkaniec gminy Błonie uszkodził skrzynkę elektryczną

fot.policja

Mieszkaniec gminy Błonie usłyszał zarzut uszkodzenia skrzynki elektrycznej przy jednej z posesji na ul. Chopina w Sochaczewie. Mężczyzna kopał w nią, a następnie przechylił, co ostatecznie doprowadziło do jej uszkodzenia. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie, że nieznani sprawcy chwilę wcześniej uszkodzili skrzynkę elektryczną przy jednej z posesji na ul. Chopina. Na miejsce pojechał patrol policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego.

Po krótkiej rozmowie ze zgłaszającą, policjanci wyruszyli na poszukiwanie sprawców. Tuż przed rondem Jana Pawła II zauważyli dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisem osobom podejrzewanym o uszkodzenia mienia. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Ustalono, że za uszkodzenie skrzynki odpowiada 32-letni mieszkaniec Błonia. Z zabezpieczonego nagrania monitoringu widać, jak mężczyzna kopie skrzynkę, a następnie przechyla. Szkody powstałe w wyniku jego działania wyniosły kilkaset złotych.

Policjanci przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa, które jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz