3…2…1… JESTEŚMY, CZYLI DZIEŃ DZIECKA W SZYMANOWIE

Reklamy

Na Orliku odbyło się święto naszych najmłodszych. Moc atrakcji sportowych, kawiarenka, pokazy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, kraina pomponów oraz ognisko. To wszystko czekało na nasze pociechy w tym szczególnym dla nich dniu. Było sportowo, edukacyjnie oraz bardzo słodko!

Wystartowaliśmy o 10.00, a imprezę otworzył wójt Gminy Teresin p. Marek Olechowski, który przywiózł ze sobą słodką niespodziankę. Na szymanowskim Orliku gościliśmy również dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie p. Krzysztofa Walencika. Cieszą nas takie drobne akcenty, ponieważ świadczą o tym, iż nasza impreza jest jednym z istotniejszych wydarzeń w naszej Gminie.

Panie i panowie z Koła Gospodyń Wiejskich z Szymanowa sprawili prawdziwą niespodziankę wszystkim uczestnikom eventu, prezentując swoje wypieki i słodkie dobroci. Nie trzeba dodawać, że największą popularnością cieszyły się lody, gofry, popcorn oraz wata cukrowa. Sołtys wraz z Radą Sołecką zadbali, aby nikt nie wyszedł głodny. Dla każdego przygotowana została kiełbaska do przyrządzenia na ognisku. Tak, na ognisku, a nie na grillu. To nadało całemu wydarzeniu niesamowity klimat i niepowtarzalną atmosferę.

Nasi najmłodsi sportowcy mogli sprawdzić się w najprzeróżniejszych konkurencjach z piłkami pod okiem Piotra Bieńkowskiego z Akademii Sportowych Diamentów. Było sportowo, ale również bardzo kreatywnie. Nasze najmłodsze pociechy tworzyły pompony w najprzeróżniejszych kolorach oraz wzorach, które sprawiły wiele uśmiechów i radości.

Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazały się pokazy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na początek najmłodsi odkrywali każdą tajemnicę wozu strażackiego, a uwierzcie mi, było ich co nie miara. Następnie każdy mógł sprawdzić, jak to jest udzielać pierwszej pomocy. Pod okiem druha Sebastiana Kozłowskiego, na profesjonalnym fantomie każdy mógł spróbować wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. W dzisiejszych czasach jest to niesłychanie ważne, aby od najmłodszych lat uświadamiać dzieci, jak ważną i istotną rzeczą jest wiedza na temat podstawowej pierwszej pomocy, która ratuje życie.

Dzięki niesamowitej organizacji oraz zaangażowaniu naszej lokalnej społeczności dzieci z Szymanowa mogły tak rewelacyjnie spędzić niedzielne popołudnie. Muszę tutaj nadmienić, iż nad wszystkim czuwał Hubert Konecki, nasz radny Gminy Teresin, ale również społecznik i lokalny działacz, który, odkąd pamiętam, zawsze dążył do tego, aby organizować imprezy dające nie tylko dużo radości i uśmiechu najmłodszym, ale również integrujące szymanowską społeczność. Myślę, że tegoroczny Dzień Dziecka na szymanowskim Orliku w pełni wyczerpał to zagadnienie.

Serdeczne podziękowania przesyłamy Gminie Teresin, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Teresinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymanowie, sołtysowi i Radzie Sołeckiej Szymanowa oraz paniom i panom z koła Gospodyń Wiejskich z Szymanowa.

źródło i fot: UG Teresin/ Justyna Kamińska, fot. Tomasz Daczko, Kamil Kamiński

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz