1 czerwca ruszamy z zapisami na rajd rowerowy

fot.podglądowe
Reklamy

Po trzyletniej przerwie wracamy z Rodzinnym Rajdem Rowerowym „Od Juniora do Seniora”, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Tym razem przemierzać będziemy ok. 28-kilometrowy odcinek, jadąc przez miasto Sochaczew, gminę Sochaczew i gminę Teresin. Rajd, który odbędzie się na początek wakacji, czyli w niedzielę, 26 czerwca będzie jubileuszowy – 10 a to oznacza, że organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje. Zwieńczeniem rajdu będzie piknik przygotowany dla uczestników w Teresinie, przy al. XX-lecia 5A.

Zapisy na rajd przyjmowane będę w dniach 1-15 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 65 (biuro podawcze, parter). Tu można pobrać i złożyć druki. Formularze dostępne są też na stronie internetowej www.powiatsochaczew.pl w zakładce RAJD ROWEROWY z logo rajdu. Można je odesłać na adres e-mail: 2022rajdrowerowy@wp.pl. Pierwsze 700 osób, które zapiszą się na rajd otrzymają okolicznościowe koszulki z logo rajdu. Organizator zapewnia opiekę medyczną i serwis na trasie rajdu a nad bezpieczeństwem uczestników na trasie będzie czuwać też policja. Zbiórka uczestników wydarzenia – od godziny 8.30 na parkingu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Tu nastąpi wydawanie koszulek i identyfikatorów, najpóźniej do 9.15. Na trasie rajdu zaplanowano jeden krótki postój – na terenie kościoła parafialnego w Pilawicach. Komandorem rajdu będzie Ryszard Nowakowski, który przez ostatnie kilka lat sprawnie i bezpiecznie prowadził nasz peleton. W rajdzie na własnych rowerach mogą jechać dzieci powyżej 7. roku życia, młodsze jedynie w charakterze pasażera. Osoby do lat 14 mogą wziąć udział wyłącznie pod opieką dorosłych. Udział jest bezpłatny. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem.

– Miłośników jazdy na dwóch kółkach w naszym powiecie nie brakuje, czego dowodzą między innymi liczne rajdy rowerowe, organizowane na terenie powiatu sochaczewskiego. Należy podkreślić, iż trasa naszego rajdu zawsze dostosowana jest do możliwości uczestników i wiedzie atrakcyjnymi rejonami ziemi sochaczewskiej – podkreśla Marcin Odolczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu. Wydział ten odpowiedzialny jest z ramienia organizatora za przygotowanie rajdu. – Przygotowujemy naprawdę super niespodzianki dla uczestników, obok standardowych atrakcji szykujemy dodatkowe konkursy i naprawdę cenne nagrody – dodaje M. Odolczyk. Ponadto, w organizację przedsięwzięcia włączają się partnerzy a w tym roku są to: Urząd Gminy Teresin, Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość” oraz firma Strabag Teams Work.

Już dziś zachęcamy do udziału w rajdzie a póki co czekamy na zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona a więc warto się spieszyć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz