Zwycięzców poznamy już w ten piątek

Już w najbliższy piątek, 8 kwietnia o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie poznamy laureatów II edycji powiatowego konkursu na „Najładniejszą ozdobę wielkanocną”, organizowanego przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy „Dom na Szlaku” w Załuskowie. Partnerem konkursu i głównym sponsorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, zaś samo przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem honorowym starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta.

Komisja konkursowa obradowało w piątek, 1 kwietnia w placówce w Załuskowie, w składzie: Beata Duda – wicedyrektor MOW, Małgorzata Kunz – dyrektor GOK w Iłowie, Anna Syperek – Wydział Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym. Zgodnie z regulaminem, jury kierowało się ogólnym wrażeniem artystycznym i estetycznym, oryginalnością pomysłu, wykorzystaniem dostępnych materiałów (ale nie kupionych), trwałością konstrukcji, kompozycją. Wpłynęło 60 prac z 14 szkół i placówek oświatowych.

Oceniane one były w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe – klasy VI-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Ostatecznie przyznano w każdej z nich po trzy miejsca na podium oraz łącznie 14 wyróżnień.

Należy nadmienić, iż wszystkie rękodzieła zostały przekazane na kiermasz organizowany w Iłowie – w Gminnej Biblioteki Publicznej a dochód z ich sprzedaży zasili Fundację KRWINKA, która pomaga zbierać pieniądze na pomoc dla Zuzi Drzewieckiej – mieszkanki gminy Iłów, która zmaga się ostrą białaczką limfoblastyczną typu B. Są duże szanse na wyleczenie dziewczynki w Polsce, jednak może to być długi proces. W minionym roku zebrane pieniądze ze sprzedaży prac konkursowych przekazane zostały na pomoc w leczeniu Alana z Brochowa.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz