Zamontuj tabliczkę

fot.pixabay/podglądowe
Reklamy

SOCHACZEW Jak wynika z naszych informacji, zaledwie 60 procent sochaczewskich domów, bloków i firm jest oznakowana numerem adresowym, a z pozostałymi nieruchomościami listonosze i kurierzy muszą sobie radzić, korzystając z zawodowego doświadczenia.

Brak tabliczki z numerem domu utrudnia także dojazd służb ratunkowych, w tym pogotowia na miejsce zdarzenia. A w wielu przypadkach, szczególnie gdy chodzi o ludzkie życie, każda minuta, którą ratownicy przeznaczają na szukanie nieoznakowanego budynku, może się okazać decydująca.

Dlatego przypominamy o konieczności zamontowania takich oznakowań. Musimy pamiętać o tym, że tabliczka z numerem powinna być zawieszona nie tylko na budynku, ale też na jego ogrodzeniu. Prawo nakazuje nam także, aby były one podświetlone. Z kolei prawo geodezyjne mówi, że każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek oznaczenia nieruchomości na własny koszt, w ciągu 30 dni od nadania numeru porządkowego dla jego nieruchomości.

Z kolei ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej precyzuje, gdzie taka tabliczka powinna zostać umieszczona i co na niej powinno się znajdować. Zgodnie z przepisami musi być ona umieszczona na ścianie frontowej budynku. Na tablicy porządkowej oprócz numeru porządkowego musi zostać zamieszczona nazwa ulicy lub placu.

jur

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz