Wystartowały prace budowlane na dworcu w Sochaczewie

Reklamy

Polskie Koleje Państwowe S.A. przekazały plac budowy wykonawcy – sochaczewskiej firmie SOCHBUD S.C.

Budynek sochaczewskiego dworca, który w tym roku obchodzi 120. rocznicę powstania już wiosną przyszłego roku zyska nową odsłonę. Ruszyła jego przebudowa. Ma być funkcjonalnie, bezpiecznie, komfortowo i nowocześnie, z jednoczesnym zachowaniem jego wszelkich historycznych walorów architektonicznych. W poniedziałek, 25 kwietnia PKP S.A. przekazały plac budowy wykonawcy – sochaczewskiej firmie SOCHBUD S.C. Wydarzenie poprzedziła konferencja prasowa, w której udział wzięli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, poseł ziemi sochaczewskiej – Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury – Andrzej Bittel, prezes zarządu PKP S.A – Krzysztof Mamiński oraz przedstawiciele sochaczewskich samorządów: starosta sochaczewski Jolanta Gonta, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kierzkowski, członek Zarządu Powiatu Anna Pawłowska oraz radna miejska Selena Majcher.

– Nadszedł dzień, w którym na sochaczewskim dworcu rozpoczynają się prace budowlane. To ważny moment dla mnie i innych mieszkańców mojego rodzinnego miasta. Jestem przekonany, że dzięki rozpoczętej inwestycji, wiosną przyszłego roku Sochaczew zyska prawdziwą perełkę, wizytówkę, z której będziemy dumni i na której będziemy witać wszystkich, którzy do nas przybędą koleją, w tym turystów licznie odwiedzających Żelazową Wolę i inne atrakcje turystyczne pięknej, gościnnej ziemi sochaczewskiej – mówił Maciej Małecki.

Prace budowlane rozpoczynają się od organizacji placu budowy oraz robót związanych z przygotowaniem dworca tymczasowego, w którym na czas modernizacji odbywać się będzie obsługa podróżnych. Będzie on zbudowany z pięciu kontenerów i stanie, patrząc od ulicy H. Sienkiewicza po prawej stronie dworca. Znajdzie się w nim klimatyzowana poczekalnia, kasa biletowa oraz toalety.

Inwestycja w Sochaczewie to kolejna z około 40 modernizacji dworców w województwie mazowieckim realizowanych przez Polskie Koleje Państwowe S.A. z Programu Inwestycji Dworcowych, w ramach którego polski rząd przeznaczy do 2023 r. ponad 2 mld zł na modernizację blisko 200 dworców w kraju. Koszt przebudowy dworca w Sochaczewie to 9 mln złotych brutto. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A. Dokumentację projektową opracowała pracownia Demiurg z Poznania, natomiast wykonawcą prac budowlanych jest P.P.H.U SOCHBUD S.C. z Sochaczewa.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz