Wysepka na Warszawskiej

fot. Jerzy Szostak
Reklamy

SOCHACZEW Na ul. Warszawskiej, w pobliżu skrętu w ul. Poprzeczną, pojawiła się wysepka oddzielająca pasy ruchu. Jak informuje Wydział Infrastruktury Miejskiej powstała ona w ramach bieżącego utrzymania dróg. Wysepka znajduje się w miejscu przejścia przez jezdnię, bowiem głównym celem jej powstania jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Niebawem przejście to zostanie również dodatkowo oświetlone, pojawią się też nowe znaki poziome.

Dodajmy, że w ostatnim czasie miejski samorząd przebudował kilka przejść dla pieszych. Na ulicach Żeromskiego i Polnej przejścia zostały podwyższone, a jak informuje Urząd Miejski wkrótce zostaną one oświetlone.

Także i inni zarządcy dróg na terenie Sochaczewa postanowili zadbać o bezpieczeństwo pieszych. Obecnie Starostwo Powiatowe w Sochaczewie prowadzi prace związane z przebudową skrzyżowania w Żukowie, gdzie zostanie wybudowane rondo. A już wkrótce Powiatowy Zarząd Dróg przystąpi do przebudowy przejścia dla pieszych na ulicy Trojanowskiej, w okolicy cmentarza komunalnego.

atu

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz