To był atrakcyjny Dzień Otwarty

Wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego, pokazowe zajęcia, zabawa symulatorem jazdy – to tylko jedne z licznych atrakcji, jakie czekały na przybyłych do teresińskiej szkoły. W poniedziałkowe (25.04) popołudnie odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie. Słowem, dużo się działo, a wizerunek szkoły wszedł na jeszcze wyższy poziom.

Spotkanie poświęcone było przede wszystkim prezentacji szkoły, jej bazy dydaktycznej i omówieniu kierunków nauczania na rok szkolny 2022/2023. A tych jest sporo. Wśród technikum uczniowie mają do wyboru następujące zawody: mechanik, elektroenergetyk transportu szynowego, logistyk, mechanizator rolnictwa i agrotroniki, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i najnowszy kierunek – technik spawalnictwa. Jeśli chodzi o szkołę branżową młodzież może kształcić się tu w zawodach: kierowca-mechanik, ślusarz-mechanik, elektryk oraz kolejny nowy zawód czyli magazynier-logistyk. Wybór jest zatem szeroki, a do realizacji wszystkich wymienionych kierunków kształcenia szkoła jest bardzo dobrze przygotowana, zatem o wysoką jakość kształcenia z pewnością martwić się nie należy. – Bardzo mi się tu podoba, szkoła jest świetnie wyposażona i ma wiele do zaoferowania. Zauważyłam też, iż jest miła atmosfera i jest bezpiecznie. Moi znajomi, którzy tu uczęszczają bardzo sobie chwalą tę szkołę, a dziś przekonuję się, że mają zupełną rację i można powiedzieć, że już wybrałam – mówiła Joanna, jedna z ośmioklasistek, które odwiedziły Zespół Szkół w Teresinie podczas Dnia Otwartego. Młodzi ludzie, którzy wkrótce staną się absolwentami podstawówek z zainteresowaniem rozmawiali z nauczycielami, obecnymi uczniami, zwiedzali pracownie zawodowe, warsztaty i pozostałą bazę dydaktyczną. Długo rozmawiali też z przedstawicielami firm współpracujących ze szkołą. W trakcie spotkania dyrektor szkoły Krzysztof Paradowski udzielał gościom odpowiedzi na szereg pytań, a wręczając ulotki promujące placówkę zapraszał oczywiście do aplikowania. – Bardzo dziękuję radzie pedagogicznej, pracownikom szkoły, przedsiębiorcom oraz naszym zdolnym uczniom i naszym absolwentom, którzy tak bardzo zaangażowali się w to wydarzenie. Miło, że mieliśmy wielu młodych gości, którzy z dużym zainteresowaniem odwiedzili naszą placówkę i wyrażają chęć podjęcia tu nauki. Liczę, że będziemy bardzo zadowoleni z tegorocznej rekrutacji – mówił dyrektor Paradowski.

Kto nie zdążył na Dzień Otwarty, a chciałby zapoznać się z ofertą ZST może to uczynić osobiście w siedzibie szkoły przy alei XX-lecia 12 w Teresinie (naprzeciw stadionu GOSiR) lub zadzwonić do szkoły na nr tel. 46 86 13 813, lub też wysłać e-mail: sekretariat@zsteresin.pl

ZST

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz