Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu sochaczewskiego

W Starostwie Powiatowym w Sochaczewie 12 kwietnia br. odbyło się spotkanie informacyjne dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu sochaczewskiego, zorganizowane z inicjatywy wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych Macieja Małeckiego we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz oddziałem powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na spotkanie przybyli reprezentanci wszystkich 36 kół, które funkcjonują w naszym powiecie. Powitała ich starosta Jolanta Gonta. W imieniu posła Macieja Małeckiego głos zabrał Michał Orliński, dyrektor jego biura poselskiego. – Cieszymy się, że przedstawiciele wszystkich kół zaszczycili dziś nas swoją obecnością. Od dawna przymierzaliśmy się wraz z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do przeprowadzenia szkolenia przypominającego dla członków Kół Gospodyń Wiejskich. Niestety ograniczała nas pandemia. Dziś takie spotkanie udało nam się przeprowadzić.

Przedstawiciele KGW mieli okazję do zapoznania się ze zmianami, które weszły po nowelizacji ustawy z 2021 roku o działalności KGW. Uzyskali też informacje o pomocy finansowej skierowanej do KGW a także o ulgach podatkowych, bezpłatnej obsłudze prawnej i ułatwieniach formalnych. Panie z Urzędu Skarbowego w Sochaczewie wyjaśniły przybyłym, jakie deklaracje i rozliczenia trzeba przedstawiać w urzędzie.

Po krótkim 45 – minutowym szkoleniu mieliśmy okazję przejść do swobodnej dyskusji, zadawania pytań, a nawet podzielenia się przepisami na wielkanocne wypieki. Wspólne rozmowy umilił słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz