Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy

fot.podglądowe
Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, wraca Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy. Start w niedzielę 1 maja o godz. 10.00 tradycyjnie już z Placu Kościuszki. W organizację rajdu włączyła się firma Fast Service, ale też osoby prywatne, jak Łukasz Trawiński, dzięki któremu w rajdzie wziąć udział mogą osoby, które nie posiadają własnego roweru.

Dzięki uprzejmości Łukasza Trawińskiego pojawiła się możliwość nieodpłatnego wypożyczenia roweru na majowy rajd. Oddał do dyspozycji organizatorów 20 jednośladów. Sześć z nich zostało już zarezerwowanych. Na chętnych czeka jeszcze 14 pojazdów.

– Uważam, że promocja aktywnego spędzania wolnego czasu jest szczególnie ważna – mówi Łukasz Trawiński. – Sam biorę udział w edycjach Sochaczewskiego Majowego Rajdu Rowerowego od lat. Liczę, że udostępniając te rowery zarażę kogoś pasją do jednośladów.

Jak informuje naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska do udziału w rajdzie zapisało się już ponad 100 osób.

– Oczywiście cieszy duże zainteresowanie tym wydarzeniem – mówi Agata Kalińska. – Nie muszę nikogo przekonywać jakie korzyści dla zdrowia, czy dla środowiska, przynosi jazda na rowerze. W tym szczególnym roku liczę, że Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy zaistnieje w świadomości naszych gości z Ukrainy. Myślę, że taka forma spędzenia czasu może mieć dla nich funkcję terapeutyczną. Pozwolić im oderwać się od trudnej sytuacji w ich kraju. Chciałabym przy tym podziękować Łukaszowi Trawińskiemu za wspaniałą inicjatywę zapewnienia rowerów do wypożyczenia, jak również firmie Fast Service za pomoc w organizacji rajdu. Jesteśmy oczywiście otwarci na współpracę z innymi firmami oraz chętnymi do pomocy osobami prywatnymi – dodaje.

Zapisy na Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. Rowery do wypożyczenia można rezerwować pod adresem mailowym mosir@mosir.sochaczew.pl. Będzie można z nich skorzystać w dniu rajdu za okazaniem dokumentu tożsamości.

Karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony www.mosir.sochaczew.pl i wypełnione i podpisane złożyć w sekretariacie pływalni Orka przy ul. Olimpijskiej 3, bądź przesłać drogą pocztową lub mailem na adres mosir@mosir.sochaczew.pl.

Trasa ma 29,4 km i prowadzi przez: Sochaczew Plac Kościuszki, ul. Warszawska, Płocka, Łowicka, Lubiejewska,(przejazd przez DK50) Lubiejew, Józin, Jasieniec (postój przy stacji benzynowej), Złota, Braki, Konstantynów, Nowy Szwarocin, Erminów, przejazd przez DK92, Antoniew, Kozłów Biskupi, ul. Inżynierska, Kościńskiego do Stodoły nad Bzurą, gdzie na uczestników czekać będą różne atrakcje podczas pikniku.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i trasą rajdu.

UM

Karta zgłoszenia -DOROŚLI RAJD ROWEROWY 2022.doc

Karta zgłoszenia -NIEPEŁNOLETNI – RAJD ROWEROWY 2022.doc

ZAŁ nr 1 Regulamin 2022.doc

trasa rajd 2022.docx

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz