Sezon wystaw rozpoczęty

fot. MZSiPBnB

SOCHACZEW Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zaprasza do dowiedzenia wystawy „Z dziejów polskiej motoryzacji – w rocznicę śmierci inż. Tadeusza Tańskiego”.

Na wystawie, która potrwa do 15 kwietnia możemy podziwiać trzy repliki pojazdów pancernych z czasów II RP, z których dwa były pierwotnie cywilnymi samochodami. Są to: Ford T RNAS – samochód Ford T przerabiany w Wielkiej Brytanii na pojazd opancerzony, Ford FT-B „Ford Tańskiego” – znany też jako Ford Tf-c produkowany w Centralnych Warsztatach Samochodowych w Warszawie na podwoziu Forda T. Trzecim pojazdem jest samochód pancerny wz. 34 – podstawowy samochód pancerny Wojska Polskiego w 1939 roku. Z kolei w muzealnym holu na wystawie planszowej zaprezentowano zdjęcia samochodów cywilnych z kolekcji Franciszka Kowalczyka, żołnierza Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej.

Przy okazji dodajmy, że w wtorek, 5 kwietnia, w sochaczewskim Muzeum zostaniem otwarta wystawa „Cyna – trzeci metal”. Zostanie na niej pokazanych ponad 100 cynowych zabytków z XVII – XIX wieku. Są to zarówno przedmioty codziennego użytku, jak i przedmioty o charakterze religijnym, czy rzemieślniczym. Wśród znajdą się między innymi kufli – „wilkomów”, XVIII wiecznych talerzy z herbami, lichtarzy oraz dzbanuszków do podgrzewania czekolady. Wystawa potrwa do 22 maja.

es

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz