Rusza budowa ronda w Żukowie

Firma  STRABAG Sp. z o.o. rusza z przebudową skrzyżowania dróg powiatowych nr 3813W i nr 3815W w Żukowie. Do końca bieżącego roku powstanie tam skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W ramach prowadzonej inwestycji od wtorku, 5 kwietnia br. nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Przez cały okres trwania prac wykonawca zapewnia przejezdność skrzyżowania jednak z pewnymi czasowymi utrudnieniami oraz wyznaczonymi objazdami. Ruch pieszych pozostanie niezmieniony.

Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie została podpisana umowa z firmą STRABAG Sp. z o.o. na poprawą bezpieczeństwa na 4 przejściach dla pieszych w Żukowie na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 3813W i nr 3815W, w ramach tego zadania powstanie tam skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Inwestycja kosztować będzie blisko 1,7 mln zł. Dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach dotacji w wysokości 2,4 mln zł. przyznanej powiatowi jesienią 2021 r na realizację kilku inwestycji mających na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych na wybranych przejściach i skrzyżowaniach w powiecie sochaczewskim. W sumie z tych środków przebudowanych zostanie 14 przejść na terenie powiatu: poza wspomnianymi 4 przejść także na ulicy Trojanowskiej w Sochaczewie, w Brzozowie w gminie Iłów oraz w Rybnie.

W związku z rozpoczynającą się inwestycją kierowców czekają niewielkie utrudnienia. Sterowanie ruchem odbywać się będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej. Przejazdy zorganizowane będą w dwóch etapach. Od 5 kwietnia do przełomu czerwca i lipca, jak deklaruje wykonawca nie skręcimy w stronę Młodzieszyna, czyli z ulicy Gawłowskiej w lewo, z Chodakowa nie pojedziemy na wprost, a z Żukowa w prawo. Wyznaczony będzie objazd przez Helenkę co wskażą tablice informacyjne, umieszczone na każdej z dróg dojazdowych. Drugi etap zmian w przejazdach przez to skrzyżowanie rozpocznie się od lipca, o czym będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz