Rozjechał rowerzystkę i uciekł

CZERWIŃSK NAD WISŁĄ Komenda Powiatowa Policji poszukuje świadków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 31 marca w miejscowości Wola, na terenie gminy Czerwińsk nad Wisłą.

Wypadek wydarzył się około godziny 9.00. Służby ratunkowe wezwała osoba przejeżdżająca ta drogą, która zauważyła kobietę leżącą w przydrożnym rowie. .Policjanci skierowani do rannej, stwierdzili, że kobieta jest nieprzytomna. 65-letnia rowerzystka, mieszkanka gminy Czerwińsk została potrącona prawdopodobnie przez samochód osobowy. Z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana pogotowiem lotniczym do szpitala. Niestety nie udało się jej uratować i zmarła. Ze wstępnych policyjnych ustaleń policji wynika, że sprawca tego zdarzenia mógł się poruszać pojazdem audi Q7 koloru ciemno – szary metalik. Samochód był prawdopodobnie wyprodukowany w latach 2010-2015. Ze śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia można wnioskować, że auto ma uszkodzony przedni zderzak po prawej stronie, kratkę zderzaka i reflektor.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że osoba kierująca tym autem zatrzymała się kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia. Po czym wysiadła na chwilę z pojazdu, a następnie z dużą prędkością odjechała w kierunku Czerwińska nad Wisłą. Tam pojazd skręcił na rondzie na Naruszewo, po czym dojechał do miejscowości Radzikowo. Jednak nie jest pewne, czy to był mieszkaniec tej miejscowości lub gminy. Być może to osoba spoza z innej części Mazowsza lub nawet kraju.

– Apelujemy do wszystkich osób posiadających informacje w sprawie tego zdarzenia, o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku lub kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 47 703 35 00. Istotne i pomocne mogą być wszystkie nagrania z monitoringu umieszczonego wzdłuż drogi przejazdu auta oraz nagrania z wideorejestratorów samochodów poruszających się 31 marca w godzinach 8.00 – 9.00 drogą krajową nr 62 na odcinku Płock – Zakroczym – mówi kom. Kinga Drężek – Zmysłowska, oficer prasowy KPK w Płońsku.

Sprawca wypadku jest nadal nieznany i może przebywać na terenie Mazowsza.Mógł też ukryć poza powiatem płońskim i płockim swój uszkodzony samochód.

 BN

Fot. OSP Stare Radzikowo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz