Pobiegli po finał w Igrzyskach Mazowieckich

Około 600 zawodników i zawodniczego w czwartek, 21 kwietnia stanęło na starcie zawodów międzypowiatowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej w Kamionie, na trasie imienia Roberta Lewandowskiego. Biegi odbywały się w ramach XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do finału zawodów mazowieckich, które odbędą się już w najbliższy piątek, 29 kwietnia zakwalifikowało się 15 reprezentantów z powiatu sochaczewskiego.

Organizatorem zawodów był Warszawski i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Urząd Gminy Młodzieszyn oraz Szkoła Podstawowa w Kamionie.

W IBP wystartowali reprezentanci z powiatu sochaczewskiego a także powiatów: pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, grodziskiego mazowieckiego, żyrardowskiego. Młodzież startowała w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe „dzieci”, szkoły podstawowe „młodzież” oraz szkoły ponadpodstawowe. Zawodnicy w zależności od rocznika biegali na następujących dystansach: 800 m, 100 m, 1500 m oraz 2000 m – oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Odbył się też bieg młodych adeptów, poza konkursem Mazowieckich Igrzysk dla rocznika 2011 i młodsi, w którym wystartowało 42 uczestników. Łącznie odbyło się 14 biegów finałowych.

Uczniowie z powiatu sochaczewskiego zdobyli 6 medali a do finałów mazowieckich zakwalifikowało się 15 osób (5 ze szkół podstawowych i 10 ze szkół ponadpodstawowych. Sędzią głównym zawodów był Zenon Grąbczewski. W Biegach pomagali też nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół podstawowych z terenu powiatu sochaczewskiego.

Pełny komunikat sportowy na stronie www.powiatsochaczew.pl w zakładce SPORT.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz