Odpowiedzą za kradzieże i paserstwo

fot.policja
Reklamy
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże m.in. gier komputerowych, kodów aktywacyjnych i perfum z magazynu w którym pracowali. Straty wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Członek rodziny jednego z zatrzymanych usłyszał zarzuty paserstwa. Przestępstwa są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.
W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 30-letniego pracownika jednego z magazynów, który ukradł nośniki z popularną grą komputerową. Znaleziono przy nim 12 płyt o wartości kilku tysięcy złotych. W trakcie dalszych czynności, w jego aucie znaleziono kilkanaście kolejnych opakowań z grami. Kradzione płyty zabezpieczono, a mężczyznę zatrzymano. Z ustaleń policjantów wynika, że oprócz 30 – latka w przestępczym procederze brali udział dwaj inni pracownicy magazynu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie pierwszy z zatrzymanych usłyszał łącznie 14 zarzutów kradzieży gier komputerowych i kodów aktywacyjnych.
Drugi z zatrzymanych usłyszał  16 zarzutów kradzieży gier komputerowych i perfum oraz 9 zarzutów paserstwa. Policjanci ustalili, że mężczyzna sprzedawał przez internet kradzione przedmioty. Ostatniemu z pracowników zarzuca się 8 kradzieży gier i perfum.
Dwa zarzuty paserstwa usłyszał również członek rodziny zatrzymanego 30 – latka, który sprzedał w internecie kradzione kody.

Szkody spowodowane przez nieuczciwych pracowników wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kradzież i paserstwo są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz