Obrazy pełne miłości i słońca

SOCHACZEW W Galerii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie w sobotę, 9 kwietnia odbył się wernisaż malarstwa sochaczewianki Beaty Tatko-Hurynowicz. To było drugie podejście artystyczne tej malarki, niezwykle udane i fascynujące. Prace pokazane na ekspozycji bardzo się podobały.

 W przypadku pierwszej wystawy, choć była wywieszona, nie doszło do otwarcia ekspozycji, gdyż na drodze stanęła pandemia i paromiesięczne zamknięcie placówek kultury. Tym razem wernisaż doszedł do skutku i nie zabrakło publiczności, która z podziwem patrzyła na niezwykłe dokonania.

Beata Tatko-Hurynowicz maluje z niezwykłą pasją, czystymi i pięknymi barwami, pełnymi ciepła i słońca. Jej malarstwo to głównie pejzaże oraz kwiaty. Obrazy na płótnie i drewnie. W tym ostatnim przypadku malarka wykorzystuje krążki drewna z pni drzew oraz drewniane tacki, deski do krojenia czy stolnice. Nadaje tym elementom nową jakość i bardziej pełne życie.

Malarka jest niezwykle twórcza i pełna pasji. Sztuka jest jej wielkim hobby, gdyż zawodowo para się stomatologią, zaś malarstwo wypełnia jej czas po codziennych obowiązkach. Nie jest artystką profesjonalną, ale jej dzieła w niczym nie ustępują zawodowcom. Malowaniu Beata Tatko-Hurynowicz poświęca każdą wolną chwilę i widać, że sztuce oddaje się z miłością. Na wystawie znalazło się bardzo dużo prac artystki. Zajęte były nie tylko ściany, ale też gablotki, gdzie znalazły swe miejsce drewniane dzieła. Tylko w trakcie pandemii malarka stworzyła ponad 200 nowych prac. I większość z nich można było podziwiać na tej wystawie.

Uzupełnieniem wernisażu był koncert poezji śpiewanej. W jego trakcie zaprezentowana została twórczość Wojciecha Gąsickiego w autorskim wydaniu, wraz z akordeonistą Rafałem Grząką.

BN

Fot. MBP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz