Nietrzeźwy 27-latek przewoził dzieci

fot. policja
Reklamy
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Okazało się, że on i pasażerka, która miała pod opieką troje dzieci, są nietrzeźwi. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Materiały dotyczące niewłaściwej opieki nad małoletnimi trafią do sądu rodzinnego.

Policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość na terenie gminy Nowa Sucha. Zwrócili uwagę na tor jazdy kierowcy opla. Podejrzewali, że może być pod wpływem alkoholu, więc zatrzymali go do kontroli drogowej.

Badanie wykazało, że 27-letni kierowca ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewoził autem pasażerkę, która miała pod opieką troje małoletnich w wieku 13, 10 i 7 lat. Kobietę również poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało ponad dwa promile.

Policjanci wezwali na miejsce matkę dwójki dzieci, które były przewożone autem. Okazało się, że ona również jest nietrzeźwa. Urządzenie wykazało, że miała 3 promile alkoholu w organizmie.

Kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dzieciom zapewniono właściwą opiekę.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Materiały w sprawie opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości trafią do sądu rodzinnego.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz