Nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu dla podejrzanego o stosowanie przemocy

fot.policja
Reklamy
Policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec członków swojej rodziny. Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się nad żoną i dziećmi. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, dozoru Policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w gminie Nowa Sucha z powodu agresywnego zachowania 38-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna od kilku lat znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Przemocy z jego strony doświadczyły również dzieci. Mieszkaniec gminy Nowa Sucha został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Usłyszał trzy zarzuty znęcania się nad członkami najbliższej rodziny. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Jeśli mężczyzna zlekceważy orzeczone środki, mogą być one zmienione na ten o charakterze izolacyjnym czyli tymczasowe aresztowanie.

Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz