Lekcja historii w festiwalowym ujęciu

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie po raz kolejny włączyło się w realizację przedsięwzięcia muzyczno-patriotycznego – IX Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”, realizowanego przez Daniela Janiaka, radnego powiatu – dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie.

Na konkurs, który ze względu na pandemię odbywał się w tym roku również w formule on-line, wpłynęło 200 prac. W środowy wieczór 13 kwietnia, w sochaczewskim kinie Odeon odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Starostwo reprezentował Bogumił Czubacki, członek Zarządu Powiatu w Sochaczewie.

Wyniki przedstawiają się następująco:

KATEGORIA I (klasy 1-3 szkoły podstawowe)

POEZJA PATRIOTYCZNA

I miejsce – Magdalena Tempczyk (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sochaczewie)

II miejsce – Maja Olejniczak (Szkoła Podstawowa w Rybnie)

KATEGORIA I (klasy 1-3 szkoły podstawowe)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

I miejsce – Zuzanna Jabłońska (Sochaczewskie Centrum Kultury)

II miejsce – Nadia Szustecka (Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sochaczewie)

III miejsce – Agata Kaźmierczak (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sochaczewie)

Wyróżnienie – Anna Zydlewska (Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie)

Wyróżnienie – Lena Kubiak (Szkoła Podstawowa w Rybnie)

Wyróżnienie – Zuzanna Szymańska (Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie)

KATEGORIA II (klasy 4-6 szkoły podstawowe)

POEZJA PATRIOTYCZNA

I miejsce – Maria Magda (Szkoła Podstawowa w Kurdwanowie)

II miejsce – Dawid Paduch (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sochaczewie)

III miejsce – Anastazja Bregu (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sochaczewie)

Wyróżnienie – Lena Milczarska (Szkoła Podstawowa w Gawłowie)

Wyróżnienie – Oliwia Szyprzak (Szkoła Podstawowa w Iłowie)

KATEGORIA II (klasy 4-6 szkoły podstawowe)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

I miejsce – Julia Kołodziejak (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

II miejsce – Julia Bochyńska (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

III miejsce – Marcelina Więsek (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

III miejsce – Barbara Folle (Sochaczewskie Centrum Kultury)

Wyróżnienie – Maria Ciura (Szkoła Podstawowa w Kamionie)

Wyróżnienie – Nadia Czubacka (Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie)

KATEGORIA III (klasy 7, 8 szkoły podstawowe)

POEZJA PATRIOTYCZNA

I miejsce – Amelia Tomaszewska (Szkoła Podstawowa w Iłowie)

II miejsce – Szymon Gliński (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

III miejsce – Łucja Żochowska (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

KATEGORIA III (klasy 7, 8 szkoły podstawowe)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

I miejsce – Zuzanna Wiedyńska (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

II miejsce – Maja Piotrowska (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

III miejsce – Amelia Kobierecka (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

Wyróżnienie – Aleksandra Gorzelak (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sochaczewie)

Wyróżnienie – Amelia Starzyńska (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sochaczewie)

Nagroda specjalna – Piotr Radomski (Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie)

KATEGORIA IV (szkoły średnie, dorośli)

POEZJA PATRIOTYCZNA

I miejsce – Krystyna Zduńska (Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Suchej)

II miejsce – Teresa Brysiak (Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Suchej)

KATEGORIA IV (szkoły średnie, dorośli)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

I miejsce – Ewa Rejman (Szkoła Muzyczna w Sochaczewie)

II miejsce – Bartosz Ciura (Liceum Ogólnokształcące im. F. Chopina w Sochaczewie)

III miejsce – Julia Matczak (ZS CKP w Sochaczewie)

Nagroda specjalna – Kacper Zygmunciak (Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie)

KATEGORIA V (zespoły)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

I miejsce – Teatr Słowo (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

II miejsce – Alter Ego (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

III miejsce – Bomble (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

Wyróżnienie – Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca FOLKLOREK – grupa średnia (Sochaczewskie Centrum Kultury)

źródło i fot. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz