Kinder groźne dla dzieci

fot. pixabay/podglądowe

Główny Inspektor Sanitarny w Polsce poinformował o dobrowolnym wycofaniu przez Ferrero Polska Commercial części produktów marki Kinder. Powód? Powodem tego jest potencjalne powiązanie z ogniskiem zatruć pokarmowych wywołanych Salmonella Typhimurium. Producenci wola dmuchać na zimne i nie narażać dzieci na możliwość zatruć pokarmowych w czasie świąt.

Ferrero zaznaczyła w komunikacie, że czekolada której dotyczy problem, została wyprodukowana w Belgii, a wycofanie może zostać rozszerzone na inne kraje. Wycofanie produktu odbywa się w najgorszym dla Ferrero momencie, gdy marki słodyczy walczą o miejsce na półkach supermarketów w okresie poprzedzającym Wielkanoc.

GIS wskazał, że nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem, a w przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po ich spożyciu należy szybko skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenie dotyczy wszystkich partii Kinder Schokobons 46 g125 g i 200 g z datą trwałości od 25 maja br. do 23. br. Zastrzeżenie dotyczy również Kinder Niespodzianek Maxi 100g o nr partii – L355R03, L356R03, L004L03, L006L03 i dacie przydatności do spożycia do 21 sierpnia br., nr partii L356R03 z terminem 17 – 18 września   br.oraz Kinder Maxi Mix 133g z terminem przydatności do 21 sierpnia br. Chodzi tu o partie tego produktu: L322RWPJ, L323RWPJ, L354RWPJ, L013LWPJ i L039LWPJ.

Jak przekazał Inspektor Sanitarny, firma Ferrero poinformowała klientów i rozpoczęła proces wycofywania tych produktów z rynku. Jednocześnie producent poinformowała media, konsumentów na stronie www.ferrero.plwww.Kinder.pl oraz operatorów logistycznych w celu zablokowania i odizolowania wskazanych produktów w magazynach.

Jednocześnie Ferrero Polska poinformowała pracowników, że zapewnia też obsługę konsumentów za pośrednictwem serwisu konsumenckiego- infolinia: 801 550 550, adres e-mail: serwis.konsumencki@ferrero.com, formularz on-line na www.ferrero.pl w celu przyjmowania reklamacji.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują cały czas proces wycofania produktów z rynku. Popularne Jajko Niespodzianka pozostanie na sklepowych półkach w Polsce, firma Ferrero zdecydowała o wycofaniu dwóch innych produktów wskazanych w komunikacie.

Oprac.   BN (Kinder)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz