Finał mistrzostw Polski w rugby 7 znów w Sochaczewie

W sobotę 30 kwietnia na sochaczewskiej Maracanie zagrają najlepsze, polskie drużyny w rugby 7, czyli w olimpijskiej odmianie gry jajowatą piłką. Orkan zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i znów będzie walczył o medal.

Do Sochaczewa przyjedzie wprawdzie tylko pięć ekip, część drużyn, które nie mają już szans na medale zrezygnowało z walki o niższe pozycje, ale to wbrew pozorom tylko „podkręca” emocje, bo praktycznie nie będzie ani jednego meczu, w którym zwycięzca będzie z góry znany.

Na Maracanie zagrają Posnania Poznań – obrońca tytułu i lider tabeli, Lechia Gdańsk – wicelider tabeli, Orkan, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, czwarta Skra Warszawa i nielicząca się w walce o podium ekipa stołeczna Legia, która przyjedzie do Sochaczewa raczej po naukę.

Turniej zostanie rozegrany systemem każdy z każdym, nie będzie tym razem meczów o miejsca, jak to bywa często w imprezach siódemkowych. Każde spotkanie będzie miało więc ogromne znaczenie.

Program zawodów przedstawia się następująco:

10:00 Legia Warszawa – Posnania Poznań
10:20 Up Fitness Skra Warszawa – Lechia Gdańsk
10:40 Orkan Sochaczew – Posnania Poznań
11:00 Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
11:20 Orkan Sochaczew – Up Fitness Skra Warszawa
11:40 Posnania Poznań – Lechia Gdańsk
12:00 Legia Warszawa – Orkan Sochaczew
12:20 Posnania Poznań – Up Fitness Skra Warszawa
12:40 Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew
13:00 Skra Warszawa – Legia Warszawa

– Po trzech turniejach zajmujemy trzecie miejsce, ale wciąż mamy szansę awansu. Zarówno na drugie, jak i na pierwsze miejsce. Naszym celem jest podium mistrzostw Polski – mówi trener naszej siódemkowej drużyny, Tomasz Malesa.

– Turniej w Sochaczewie jest punktowany o 50% wyżej od pozostałych imprez. Zwycięzca dostaje 30 pkt, drugie miejsce jest warte 27, trzecie 24, czwarte 21 i piąte 18. Każdy mecz może zdecydować o tym, że drużyna będzie na podium lub z niego spadnie. Będą ważne nawet małe punkty, zdobyte w poszczególnych spotkaniach. Emocji więc nie zabraknie. Warto przyjść już o 10 rano. A kto nie może tak wcześnie, zapraszamy na 10.40, gdy po raz pierwszy na boisko wybiegną nasi zawodnicy – mówi członek zarządu RC, Krzysztof Kłos.

– Jak zwykle szykujemy bogatą strefę cateringową, jak zwykle będzie oprawa muzyczna. Pogoda ma być dobra, warto te trzy godziny spędzić z nami na świeżym powietrzu i dobrze się bawić. Wstęp będzie wolny. To nasz prezent na majówkę dla sochaczewskich kibiców – dodaje prezes sochaczewskich weteranów, Robert Dłutek.

Aktualna klasyfikacja mistrzostw Polski przedstawia się następująco:
1. Posnania Poznań 56
2. Lechia Gdańsk 54
3. Orkan Sochaczew 50
4. Skra Warszawa 42
5. Juvenia Kraków 26
6. Rugby Białystok 20
7. Legia Warszawa 16
8. Budowlani Lublin 6

– Jak widać z tej klasyfikacji mamy realną szansę poprawić swoją trzecią pozycję, ale też możemy wypaść poza trójkę, gdyby Skra wygrała turniej, a my zajęlibyśmy w nim czwarte miejsce. Zespoły z miejsc od 1 do 4 w klasyfikacji generalnej prezentują bardzo zbliżony poziom. Szykują się mega zacięte, stojące na wysokim poziomie spotkania. Zapraszamy, przyjdźcie na Maracanę, bawcie się dobrze i wesprzyjcie nasz zespół – apeluje legendarny kapitan Orkana, dziś wiceprezes RC, Zbigniew Dąbrowski.

Wsparcie turnieju: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Sochaczewskiego, Burmistrz Miasta Sochaczew, Wójt Gminy Sochaczew.
Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN
Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź i Gardenia Sport

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz