Dzień Flagi

fot.pixabay
Biuro Programu „Niepodległa” zachęca do włączania się do akcji #mojaflaga. Już 2 maja, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy z nas może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę. Później wystarczy zrobić jej zdjęcie, opublikować w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który w tym trudnym czasie toczącej się wojny na Ukrainie uzmysławia nam wartość i symboliczne znaczenie prostego gestu wywieszenia flagi narodowej. Zadbajmy o to, by nasze flagi były czyste i  gotowe. Niech godnie uświetniają nasze obchody!
Tegorocznej akcji #mojaflaga towarzyszy kampania społeczna zachęcająca do wywieszania biało-czerwonej nie tylko 2 maja, ale również w inne święta narodowe i ważne dla każdego z nas dni. Pamiętajmy bowiem, że od 2004 roku polską flagę można eksponować cały rok.
Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Może to być dowolna flaga – uszyta samodzielnie, kupiona, a nawet zrobiona z papieru. Można ją wyeksponować przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Niech powiewa na wietrze przez cały weekend majowy! Świętujmy razem!
Pamiętajmy, że symbole narodowe należy otaczać czcią i szacunkiem. Wywieszana flaga powinna być czysta i wyprasowana. Nie wolno dopuścić, by materiał był brudny, podarty, postrzępiony, spłowiały lub pomazany. Za niegodne symbolu narodowego uznaje się umieszczanie na fladze czy godle jakichkolwiek napisów, rysunków, czy obrazków. Na drzewcu nie wolno umieszczać dekoracji, ani znaków reklamowych. Jeżeli flaga uległa uszkodzeniu lub odbarwieniu, powinna zostać zniszczona w sposób godny (spalona).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz