Dadzą kasę na żłobek

Fot. Pixabay
Reklamy

1 kwietnia, ruszył nabór wniosków do nowego rządowego programu 400 Plus. Chodzi o dopłaty do żłobka, która maksymalnie, miesięcznie mogą wynosić 400 zł. Na wsparcie będą mogli liczyć rodzice tych dzieci, które nie są objęte Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym. Dodajmy, że świadczenie jest wypłacana bez względu na wysokość miesięcznych dochodów.

Wniosek o przyznanie „żłobkowego należy składać do ZUS i jest to możliwe jedynie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, rządowy portal Empatia lub bankowość elektroniczną. Kolejnym wymogiem, jest przekazanie podmiotowi prowadzącemu placówkę oświadczenia zawierającego dane dzieci i rodziców. Dziecko musi być, bowiem wpisane przez żłobek, klub dziecięcy lub dziennego opiekuna do rejestru. Oświadczenie to nie jest jednak równoznaczne ze złożeniem wniosku o tzw. żłobkowe. Ten dokument można było składać do 14 stycznia 2022 r.

Istotne jest również to, że świadczenie nie będzie trafiało do rodziców, ale bezpośrednio na konto żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna. Należy również pamiętać o tym, że świadczenie nie pokrywa kosztów wyżywienia. Co prawda program nazwano 400 Plus, ale nie oznacza, że wszystkim będzie ona przysługiwałam. Otóż, jeżeli miesięczna opłata za żłobek wynosi 350 złotych to otrzymamy 350 zł. Jeżeli natomiast wynosi ona 600 zł to dostaniem 400 zł.

es

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz