Co należy wiedzieć o inwestowaniu na amerykańskiej giełdzie

Amerykańska giełda, a w zasadzie amerykańskie giełdy, to najważniejszy i największy rynek kapitałowy na świecie. Śledzą go uważnie inwestorzy z całego świata. Cechuje się on też największą płynnością dlatego notowane są tam największe globalne spółki. W naszym artykule przybliżamy trzy największa rynki giełdowe w USA. Charakteryzujemy też najczęstsze strategie inwestycyjne na amerykańskiej giełdzie. W końcu zdradzamy jakie rozwiązanie jest najwygodniejsze gdy chcemy zacząć inwestować za oceanem.

Najważniejsze amerykańskie indeksy giełdowe

Trzy najważniejsze amerykańskie rynki giełdowe to: NYSE, NASDAQ oraz NYSE MKT. Pierwszy z nich – The New York Stock Exchange – to największa pod kątem kapitalizacji giełda na świecie z notowaniami ponad 2000 spółek. NASDAQ to z kolei rynek, który jako pierwszy zaoferował inwestorom elektroniczny system handlu akcjami. Obecnie jest to rynek z najwyższymi obrotami na świecie. Notowani tutaj są najwięksi technologiczny giganci z USA. Ostatni przywołany przez nas rynek – NYSE MKT, jest najmniejszy w tym zestawieniu. Ale ma bardzo ciekawą strukturę, bo notowane są na nim największe spółki z takich branż jak: surowce, paliwa, przemysł ciężki czy finanse. Wiele przydatnych i aktualnych informacji dotyczących sytuacji na amerykańskiej giełdzie zawsze znajdziemy w serwisie Strefa Inwestorów.

Pojedyncze spółki czy ETFy – dwie strategie

Tym co zawsze kusiło inwestorów i przyciągało ich kapitał do amerykańskiej giełdy było portfolio notowanych tam spółek. Dzisiaj oprócz największych globalnych spółek przemysłowych, finansowych czy surowcowych znajdziemy tam przede wszystkim największe technologiczne spółki świata. To właśnie inwestowanie w akcje Netflixa, Apple czy Tesli jest jedną z najczęstszych i najpopularniejszych strategii dla osób rozpoczynających inwestowanie w USA. Jest w tym dużo racji, bo giganci technologiczni potrafią dać duże zyski w krótkiej perspektywie czasu. Pamiętajmy też jednak, że często notowanie tych spółek spadają równie szybko. Dlatego o wiele ciekawszą strategią będzie kupowanie ETFów opartych o indeksy technologiczne spółek amerykańskich. Są to produkty o wiele stabilniejsze i uzależnione od kondycji całego rynku a nie notowań jednej spółki.

Platforma do inwestowania na amerykańskiej giełdzie

Wejście na amerykański rynek warto rozpocząć od założenia konta na jednej z internetowych platform do inwestowania. Ofertę jednej z nich możesz sprawdzić tutaj. Oferuje ona możliwość inwestowania na wszystkich trzech opisanych przez nas rynkach oraz dostęp do setek powiązanych z nimi jednostek funduszy ETF. Niskie prowizje, uzależnione od obrotów i możliwość przetestowania za pomocą konta demo to dodatkowe walory tego rozwiązania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz