Akcja dla małych czytelników

fot.podglądowe, arch.Expressu Sochaczewskiego

TERESIN Gminna Biblioteka Publiczna w Teresinie, jak co roku przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Mała książka wielki człowiek”, adresowanej do młodych czytelników. Akcja ta ma za cel także promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.

Każde dziecko w wieku 3 – 6 lat, które przyjdzie do biblioteki otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Przy każdej wizycie w bibliotece, zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę. Po zebraniu dziesięciu takich naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce czytelniczej są nie tylko pozycje dla dzieci. Znajdą w niej coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca rodzicom o korzyściach wynikających z czytania dzieciom od najmłodszych lat. W broszurce są też porady, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze i jak zachęcać dziecko do czytania.

W Teresinie Wyprawki czytelnicze odebrała już około setka dzieci. Dzięki tej akcji jest szansa, że mały czytelnik zostanie z czasem pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczestnicy akcji, czyli biblioteki dostają na tę akcję wsparcie merytoryczne oraz w postaci nowych publikacji dla najmłodszych.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz