Zajęcia sportowe i opieka dla ukraińskich dzieci

fot. archiwum
Reklamy
Samorząd miejski wspólnie ze współpracującymi z nim sochaczewskimi organizacjami pozarządowymi, w ramach pomocy zapewni m.in. bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz wspomoże uchodźców w opiece nad najmłodszymi.

Ukraińcy będą mogli nieodpłatnie uczestniczyć w regularnych zajęciach organizowanych przez sochaczewskie kluby sportowe.

– Żadne ze stowarzyszeń sportowych, z którymi się kontaktowaliśmy nie odmówiło pomocy. Ich przedstawiciele deklarują wsparcie w postaci bezpłatnych zajęć sportowych. Młodzi uchodźcy mogą uczestniczyć w treningach odbywających się zgodnie z grafikami poszczególnych sekcji. Niektóre stowarzyszenia zadeklarowały nawet możliwość transportu na zajęcia. Nasz wydział będzie monitorował zapotrzebowanie na uprawianie różnych dyscyplin, takich jak rugby, piłki nożnej, judo, karate, pływania, tenisa stołowego, itd. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami klubów i będziemy starali się na bieżąco reagować i zaspokajać różne potrzeby, takie jak wyposażenie w stroje i sprzęt czy zwiększenie dostępności do infrastruktury sportowej – informuje Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM.

Nie tylko sportowcy, również seniorzy deklarują swoją pomoc.

– Z ofertami dziennej opieki i różnych form zajęć dla najmłodszych Ukraińców zadeklarowali się wolontariusze z działającego w Boryszewie stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz członkowie Sochaczewskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku – dodaje Agata Kalińska.

Działania prowadzone na rzecz uchodźców przez lokalne stowarzyszenia koordynuje Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Sochaczewie. Zgłoszenia zainteresowanych oraz wszystkie niezbędne informacje można uzyskać pod numerami telefonów u pracowników wydziału: (46) 8622730 – numer wewnętrzne: 380, 381, 382.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz