Z TROSKĄ O NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO

fot. policja
Reklamy
W ubiegły weekend funkcjonariusze ruchu drogowego zwrócili szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się pieszym, rowerzystom i motocyklistom.

Niestety pomimo podejmowanych przez Policję wielu działań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przejścia dla pieszych są ciągle miejscami niebezpiecznymi, a przecież w swej istocie powinny gwarantować uczestnikom ruchu bezpieczne przekroczenie jezdni.

Sochaczewscy policjanci ruchu drogowego pełnili służbę w rejonie przejścia dla pieszych na ul. 15 Sierpnia, gdzie niedawno doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny. Chwilę później zatrzymali do kontroli drogowej pierwszego kierowcę, który popełnił wykroczenie polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Urządzenie do pomiaru wykazało 95 km/h w obszarze zabudowanym. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 1000 złotych.

Kilkanaście minut później policjanci podjęli interwencję wobec innego kierowcy. Tym razem powodem kontroli było wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.
Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 1500 złotych i dodatkowo 10 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Przypominamy, że kierowca pojazdu powinien zachować szczególną ostrożnośc przy przejściach dla pieszych oraz przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu, ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże.

Wiosenna aura sprzyja korzystaniu z jednośladów. Kierujący nimi, jak każdy uczestnik ruchu drogowego, są zagrożeni wypadkiem drogowym. Pamiętajcie, że mniejsze gabaryty jednośladów utrudniają innym ich dostrzeżenie, więc sposób poruszania się po drodze powinien być dostosowany do obowiązującej prędkości i warunków ruchu.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz