Wymiana instalacji w mieście

fot. archiwum
Reklamy

WYSZOGRÓD Problem wody i modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej jest jednym z ważniejszych tematów na terenie Gminy i Miasta Wyszogród. Generalnie całość sieci jest przestarzała i powinna być jak najszybciej odnowiona i przebudowana.

Jednak środki finansowe, jakimi dysponuje samorząd Wyszogrodu, są niewystarczające, zaś sama spółka Remondis Aqua Wyszogród, do której należy infrastruktura wodno-ściekowa też nie ma odpowiednich funduszy na szybką modernizację sieci. Pozostaje więc wykonywanie prac sukcesywnie oraz doraźne naprawy istniejącej instalacji.

Obecnie prowadzone przez Gminę i Miasto Wyszogród prace budowlane w obszarze infrastruktury drogowej oraz kanalizacji deszczowej, co zgodnie z zapisami wieloletniego planu inwestycyjnego Spółka Remondis Aqua planuje wykorzystać do wymiany sieci kanalizacji sanitarnej na realizowanych inwestycyjnie obszarach.

Prace modernizacyjne rozpoczęły się 28 lutego. W pierwszym etapie realizowane są na ul. Mickiewicza od nr 3 do 7. Następnie pracami zostaną objęte kolejne odcinki tej ulicy. W drugim etapie od nr 14 do 16, a w trzecim od nr 8 do 18.

Pracami modernizacyjnymi objęte zostaną też odcinki przyłączy przebiegające w szerokości pasa drogowego. Stąd też Urząd Miasta i Gminy Wyszogród zwraca się do mieszkańców tej ulicy i jej sąsiadów, o wyrozumiałość i współpracę z pracownikami spółki Remondis. Szczególnie w sytuacji czasowego wstrzymania odprowadzania nieczystości ciekłych do instalacji kanalizacyjnej oraz przekazywania informacji o ewentualnych kolizjach, jak też o zmianach infrastruktury niezinwentaryzowanych w dokumentacji geodezyjnej. To pozwoli uniknąć kłopotów i nanieść aktualne dane, by instalacje pracowały po zakończeniu prac sprawnie.

– Pozwalamy sobie prosić państwa o wyrozumiałość podczas realizacji prac, mając nadzieję, że nowa, szczelna infrastruktura bezawaryjnie posłuży państwu przez kolejne długie lata – poinformował Krzysztof Cybulski, członek zarządu spółki Remondis Aqua w Wyszogrodzie,

 BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz