Wspaniały jubileusz sześciu par

24 marca był bardzo ważnym dniem dla sześciu par z Sochaczewa. Medale za wieloletni staż małżeński, w imieniu Prezydenta RP, wręczył im burmistrz Piotr Osiecki.

Zebranych, jubilatów i ich rodziny, powitał burmistrz Piotr Osiecki, który w kilku słowach podkreślił, jak dużym szacunkiem darzy ludzi potrafiących przez tak długi czas dochować, trudnej czasem, przysięgi małżeńskiej. Jak powiedział burmistrz Osiecki, podziwia także wytrwałość i odwagę odznaczonych.

– Państwa wspólna droga rozpoczęła się w czasach nieporównywalnie trudniejszych, niż te w których mogły żyć kolejne pokolenia. Decydowaliście o założeniu rodziny w Polsce poranionej niedawną wojną, stając przed wyzwaniami których wasze wnuki mogą sobie nawet nie wyobrażać – mówił burmistrz Osiecki.

Każda z par została udekorowana Medalami Prezydenta RP. Miasto z kolei ufundowało upominki i kwiaty. Medale otrzymali: Ewa i Jerzy Dubieleccy, Jadwiga i Edward Giro, Maria i Włodzimierz Karaś, Janina i Henryk Kluczyńscy, Jadwiga i Tadeusz Pająk oraz Romana i Henryk Szymańscy.

UM

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz