Układali słowa

Sześćdziesięciu graczy z całej Polski rywalizowało 26 i 27 marca w chodakowskiej hali MOSiR w Mistrzostwach Sochaczewa w Scrabble. Zwycięzcą turnieju został Kamil Górka z Krakowa.

Większość osób, które wzięły udział w zawodach to praktycznie profesjonaliści – gracze zrzeszeni w Polskiej Federacji Scrabble, posiadający swoje pozycje rankingowe. Przez dwa dni w Sochaczewie zagrali systemem szwajcarskim 13 rund. Każdy ze słownych pojedynków na planszach trwał ok. godzinę (gracze mieli 20 minut na ruch). Dodatkowo zawodnicy mogli wziąć udział w konkursach na najdroższy ruch w każdej rundzie, zawierający słowo zaczynające się i kończące na kolejne litery hasła MOSIR SOCHACZEW oraz najdroższy ruch, zawierający słowo, będące subanagramem słowa SOCHACZEW.

Rozegrany w Sochaczewie turniej wygrał Kamil Górka z Krakowa, który zwyciężył w 12 z 13 rozegranych partii. Drugie miejsce zajął Krzysztof Mówka z Warszawy (11 pkt.), trzeci był, zawodnik również ze stolicy, Mariusz Skrobosz, który wygrał dziewięć gier. W rywalizacji wzięła również udział dwójka mieszkańców Sochaczewa. Jak na gospodarzy byli bardzo gościnni, bo zajęli dwa ostatnie miejsca – Anna Chybowska (1,5 pkt.), Jakub Aksamit (0,5 pkt.). Pełna klasyfikacja turnieju dostępna jest na stronie: pfs.org.pl

Organizatorem Mistrzostw Sochaczewa w Scrabble byli Polska Federacja Scrabble oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrza Sochaczewa.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz