Tymczasowy areszt dla 27-latka podejrzanego za posiadanie narkotyków

fot.policja
Reklamy
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Sochaczewa podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Policjanci referatu operacyjno-rozpoznawczego ustalili, że 27-letni mieszkaniec Sochaczewa posiada znaczną ilość środków odurzających i udziela ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W zeszłym tygodniu doszło do realizacji sprawy.

Na drodze krajowej nr 92 funkcjonariusze ruchu drogowego wspólnie z kryminalnymi zatrzymali pojazd służbowy, którym poruszał się 27-latek. Znaleźli przy nim foliowe torebki z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez mężczyznę zabezpieczono dwie pozornie zamknięte puszki po napoju energetycznym, mini telefony komórkowe i foliowe torebki strunowe.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie funkcjonariusze otworzyli puszki w których znajdowało się kilkanaście torebek z metamfetaminą. Łącznie zabezpieczono prawie 30 gramów środków odurzających. W trakcie prowadzonego postępowania ustalono również, że mężczyzna w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, kilkukrotnie udzielił narkotyków innemu mieszkańcowi Sochaczewa.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Prokurator złożył wniosek o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym.

Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27 – latka na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz