Starostowie sprawdzają postęp prac budowlanych

Reklamy

Trwają prace związane z przebudową budynku mieszkalnego w Chodakowie na potrzeby Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Podobnie, jak na budowie hali sportowej przy „Osiemdziesiątce” w Sochaczewie, która z tygodnia na tydzień zmienia swoje oblicze. Realizację obu powiatowych inwestycji osobiście doglądali starostowie sochaczewscy – Jolanta Gonta i jej zastępca Tadeusz Głuchowski.

W czwartek, 17 marca we wspomnianych obiektach spotkali się z wykonawcami oraz przedstawicielami nadzoru inwestycji. W Chodakowie prace realizuje firma Moderndom ze Skierniewic. Wykonawca pracuje nad zmianą użytkowania nieruchomości na potrzeby Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Atria”. Nieruchomość usytuowana jest przy ul. Matejki. W jej pobliżu, od kilku miesięcy funkcjonuje P O-W „Antares”, w której przebywa 14 dzieci. Zgodnie z zamierzeniem inwestora mowa jest o rozbudowie i przebudowie domu, budowie doziemnej instalacji gazowej, przyłączu wodociągowym i przyłączu kanalizacji sanitarnej. Po zakończeniu wymienionych zadań budynek pokryty zostanie nową elewacją. Podczas wizyty na placu budowy starostom towarzyszyła Kamila Kotlarz-Gołaszewska, dyrektor P O-W „Antares” i „Atria”.

Przypomnijmy. Aktualnie część dzieci przebywa jeszcze w placówce w Giżycach, gdzie mieszkają w zabytkowym pałacu. Koszty utrzymania, nowe przepisy a przede wszystkim perspektywa zamknięcia pobliskiej szkoły spowodowały, iż Zarząd Powiatu w Sochaczewie rozpoczął poszukiwania właściwego rozwiązania dla tej sytuacji. W grę wchodziło kupno nowego obiektu i jego modernizacja lub zakup działki i budowa od podstaw placówki. Udało się znaleźć dom w Chodakowie, w dogodnej, spokojnej lokalizacji, blisko szkoły i innych obiektów kultury czy sportu. Remont i adaptacja pomieszczeń na potrzeby placówki, spowodowała, że mieszkająca już w pierwszym budynku grupa dzieci ma namiastkę prawdziwego domu, z podwórkiem, ogrodem. Przy tej samej ulicy w pobliskim sąsiedztwie udało się władzom powiatu zakupić kolejną nieruchomość dla potrzeb drugiej grupy dzieci z Giżyc, która zamieszka tu już wkrótce.

Spore postępy w pracach widać też na budowie hali sportowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego. Ta bardzo duża inwestycja powiatowa, na którą szkolna społeczność czekała od wielu lat, a której realizacja doszła do skutku dzięki działaniom obecnego Zarządu Powiatu, ma zakończyć się w tym roku. Jak poinformował podczas spotkania ze starostami Michał Felczak, kierownik budowy, zakończyły się m.in. prace mające na celu pokrycie dachu łącznika. – Rozpoczęliśmy też wylewanie posadzek na parterze pod układanie płytek. Pracownicy wykonują tynki w części hali. Ukończone zostały roboty dotyczące instalacji sanitarnych i elektrycznych. Praktycznie zaraz startujemy z wykonywaniem elewacji. Nastąpi też montaż wentylacji i urządzeń grzewczych na dachu.

To zadanie wykonuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” Sp. z o.o. z Sochaczewa. Koszt wynosi ok. 9 mln złotych, przy czym 5-milionowy wkład stanowią środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którego pozyskaniu wspierał samorząd powiatowy minister Maciej Małecki.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz