Solidarni z UKRAINĄ! Rada Gminy Iłów solidarna z Narodem Ukraińskim!

Reklamy

Drodzy Mieszkańcy Gminy Iłów!

Wobec brutalnej agresji ze strony Rosji na Wolną Ukrainę, jako Przewodniczący Rady Gminy w Iłowie wraz z całą Radą Gminy Iłów wyrażamy stanowczy sprzeciw wojennym działaniom Rosji.

Od 24 lutego do Polski płynie fala osób uciekających przed wojną. Wiemy, że wielu wspaniałych Mieszkańców Gminy Iłów przyjęło już pod swój dach Ukraińców, zapewniło im schronienie, opiekę, wyżywienie. To wielki wspaniały gest! Za co w imieniu Rady Gminy bardzo Państwu dziękuję. Dziękujemy szczególnie mieszkańcom i firmom zaangażowanym w organizowanie i wysyłanie pomocy na tereny dotknięte wojną, a także jednostkom OSP zaangażowanym w organizację miejsc dla uchodźców.

Jako samorząd jesteśmy dumni, że nasi Mieszkańcy Gminy Iłów tak licznie podejmują szereg inicjatyw, aby wesprzeć w jakikolwiek sposób osoby, które uciekają przed okrucieństwem wojny.

Osoby uciekające przed wojną zapewniam, że jesteście Państwo wśród przyjaciół, którzy pragną podnieść Was na duchu i zapewnić, że nie jesteście sami. Jako Rada Gminy dołożymy wszelkich starań, by choć trochę ulżyć Wam w tym trudnym momencie.

Jeszcze raz dziękuję za każdy gest życzliwości.

Niech żyje WOLNA, SUWERENNA, DEMOKRATYCZNA, UKRAINA!

Pamiętajmy, że ducha wolności NIE można rozjechać czołgami!

Przewodniczący Rady Gminy w Iłowie

Sławomir Tomaszewski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz