Radni przeciwko wojnie

SOCHACZEW Podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 15 marca, radni podejmą stanowisko w związku ze zbrojną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Czytamy w nim: „W obliczu niczym nieuzasadnionej zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Rada Miasta Sochaczew z całą mocą potępia działania, jakie obserwujemy od 24 lutego br. oraz pragnie wyrazić pełne wsparcie wolnej i suwerennej Ukrainie.

Ukraina jest suwerennym krajem, mającym prawo do samostanowienia, a prawa jej obywateli nie mogą być w żaden sposób łamane, tymczasem każdego dnia za naszą wschodnią granicą giną kobiety, dzieci, starcy. Federacja Rosyjska łamie zasady prawa międzynarodowego mówiące o nienaruszalności granic, wywołuje kryzys migracyjny, burzy pokój w Europie, podważa fundamentalne zasady dobrosąsiedzkiej współpracy.  Nie może być niczyjej zgody na tego typu działania.

Rada Miasta Sochaczew wyraża wsparcie i pełną solidarność z narodem ukraińskim oraz deklaruje gotowość udzielenia wszelkiej pomocy humanitarnej mieszkańcom Ukrainy.

Szczególne słowa wsparcia kierujemy do Gródka, z którym nasze miasto trzydzieści lat temu zawarło umowę o partnerskich relacjach. Naszym przyjaciołom ślemy wyrazy solidarności. Wierzymy, że trudny czas minie, winni nieuzasadnionej agresji zostaną ukarani, zwycięży odważny i zdeterminowany w walce naród ukraiński”.

dot

fot.archiwum

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz